Fotó: twitter.com/lfc

PL: Rekordarányú győzelmet aratott a kilenc gólt szerző Liverpool, megvan Haaland első mesterhármasa a Cityben - eredmények, videók

Kilenc gólt rámolt be a Bournemouth kapujába a Liverpool, míg a City kétgólos hátrányból nyert Haaland mesterhármasának köszönhetően.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 27., szombat 19:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 27., szombat 19:08

Az idényt két vereséggel indító Manchester United 1-0-ra nyert a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A győztes gólt Bruno Fernandes szerezte az 55. percben, így a United a Liverpool hétfői legyőzését követően egymás után másodszor diadalmaskodott. Az MU február vége óta először nyert idegenben a Premier League-ben, miután a vendégként megvívott legutóbbi hét meccsét egyaránt elveszítette.

Az előző idényben ezüstérmes Liverpool FC 9-0-ra győzött saját közönsége előtt a Bournemouth ellen az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján, ezzel rekordot állított fel.

A Vörösök eddigi legnagyobb arányú sikere a Premier League-ben a Crystal Palace vendégeként aratott 7-0 volt 2020 decemberében. Bajnoki meccsen legutóbb 1989 szeptemberében rúgott kilenc gólt a Pool, amely akkor is a Crystal Palace-t verte, ugyancsak otthon és 9-0-ra.

A szombati meccsen Roberto Firmino és Luis Díaz is duplázott, a Mersey-parti együttes már a félidőben 5-0-ra vezetett. A Bournemouth-nak ez volt PL-története legsúlyosabb veresége, eddig ötgólos különbségnél többel nem veszített mérkőzést az élvonalban.

A címvédő Manchester City megszenvedett a vendég Crystal Palace-szal, amely a szünetig kétgólos előnyre tett szert. Fordulás után aztán megtáltosodott Josep Guardiola együttese, amely Erling Haaland mesterhármasával, valamint Bernardo Silva góljával végül 4-2-re győzött.

A Chelsea - amelynek másodedzője Lőw Zsolt - több mint 60 percen keresztül emberhátrányban futballozott a vendég Leicester City ellen, de így is nyerni tudott 2-1-re, köszönhetően a nyáron a Manchester Citytől igazolt angol válogatott csatár, Raheem Sterling duplájának. A vezetőedző Thomas Tuchel eltiltás miatt nem ülhetett le a fővárosiak kispadjára, az együttest így német honfitársa, Arno Michels irányította. (MTI)

Premier League, 4. forduló:

Brentford-Everton 1-1 (Janelt 84., ill. Gordon 24.)
Brighton-Leeds United 1-0 (Gross 66.)
Chelsea-Leicester City 2-1 (Sterling 47., 63., ill. Barnes 66.)
Kiállítva: Gallegher 28. - Chelsea

Liverpool-Bournemouth 9-0 (L. Díaz 3., 85., Elliott 6., Alexander-Arnold 28., Firmino 31., 62.,  Van Dijk 45., Mepham 46. - öngól, F. Carvalho 80.

Manchester City-Crystal Palace 4-2 (B. Silva 53., Haaland 62., 70., 81., ill. Stones 4. - öngól, Andersen 21.)

Southampton-Manchester United 0-1 (B. Fernandes 55.)

Topligák: Vlahovic szépségdíjas gólja csak egy pontot ért, az Arsenal hibátlan maradt, a Bayern nem - eredmények, videók
Nem bírt egymással a rangadón, így veretlen maradt a Juventus és az AS Roma is. A Bayern München zsinórban a negyedik tétmeccsen nem bírt a Mönchengladbachhal, Angliában hátrányból fordított az Arsenal.