A Real Madrid ikonja udvarol Szoboszlainak: "Tárt karokkal fogadjuk"

José María Gutiérrez, a Real Madrid korábbi labdarúgója tárt karokkal fogadná Szoboszlai Dominiket, amennyiben a Liverpool FC-től a spanyol bajnokság és a Bajnokok Ligája címvédőjéhez igazolna.
Csakfoci.hu 2025. március 11., kedd 17:11
José María Gutiérrez, a Real Madrid korábbi labdarúgója tárt karokkal fogadná Szoboszlai Dominiket, amennyiben a Liverpool FC-től a spanyol bajnokság és a Bajnokok Ligája címvédőjéhez igazolna.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 11., kedd 17:11
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

"Szoboszlai egy óriási klubnál van, úgyhogy talán a célját már félig-meddig teljesítette. Számomra a legjobb mindenképpen a Real Madrid, és azok, akik a Realt erősítik. Nekik nem csupán jó játékosoknak kell lenniük, hanem megfelelő személyiséggel is kell rendelkezniük, hogy ezt a mezt viselhessék" - magyarázta az M1 kérdésére Guti kedden, egy a budapesti sajtóeseményen.

Hozzátette: amennyiben a Real érdeklődik a magyar válogatott csapatkapitánya iránt, és van rá lehetősége, hogy odaszerződjön, az azt jelenti, hogy egy kiváló játékosról van szó.

A Realban a legjobb futballisták játszanak. Ha ő ezek közé tartozik, akkor remélhetőleg a közeljövőben minden jól megy, és természetesen tárt karokkal fogadjuk

- szögezte le.

Guti 1986-tól 2010-ig szerepelt a királyi gárdában, 1996-tól játszott az első csapatban. Pályafutása során 15 trófeát szerzett, háromszor nyert Bajnokok Ligáját (1998, 2000, 2002), ötszörös bajnok.

A sereghajtó Real Valladolidban futballozó Nikitscher Tamás kapcsán megjegyezte, csapatának nem fut olyan jól a szekere, ettől függetlenül remélhetőleg a magyar válogatott középpályás tovább tud fejlődni.

"Azt is reméljük, hogy jól érzi magát a csapatban, az egyéni fejlődésének is jót tesz ez a szezon, vagyis a váltás neki és a Valladolidnak egyaránt hasznára lesz" - fűzte hozzá.

A sajtóbeszélgetésen szóba került a Real Madrid történetének egyik legjelentősebb alakja, Puskás Ferenc is. A 48 éves Guti elárulta, a játékosok természetesen akkoriban is jól tudták, kiről van szó, amikor még ő is a spanyol fővárosban futballozott.

"Ő a labdarúgásnak született, elképesztő támadó volt, és nemcsak játszotta a futballt, hanem nagyon szerette. A Real játékosaként nagyon büszkék voltunk arra, hogy ő is a mi mezünket viselte. Nagyon sok szeretettel gondolunk vissza rá, hiszen egy legenda a Real Madrid számára" - vélekedett.

A Real 2-1-re megnyerte a BL-nyolcaddöntő első mérkőzését, a visszavágót pedig szerda este játssza az Atlético Madrid otthonában. Guti nagyon nehéz, feszültséggel teli, mégis szép meccset vár.

"Ez egy előrehozott döntő lesz mindkét csapat számára. Nem csupán arról van szó, hogy a vesztes kiesik a BL-ből, hanem arról is, hogy mindig zavaró, ha a városi riválissal szemben esel ki" - szögezte le. (MTI)

Olvastad már?
Slot már rábólintott a Kerkez-transzferre - ez a két klub lehet a Liverpool vetélytársa Romano szerint
A Liverpoolnak három olyan fő jelöltje van, akikre már Arne Slot is az áldását adta - az egyikük a magyar válogatott Kerkez Milos. 
Elolvasom
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Dorog
Vasastól igazoltak
A Dorog saját nevelésű középpályása, Faragó Bálint hét év után visszatért, miután a Vasastól távozik a 22 éves labdarúgó.
DVSC
Petíció indult
A DVSC szurkolói petíciót indítottak annak érdekében, hogy Amos Youga visszatérjen szeretett csapatukhoz.
Tovább az összes átigazoláshoz