Eb-selejtezők: Leégtek és kiakadtak a lengyelek Albániában, egy volt NB I-es csatár is betalált - videó, fotók

A lengyel válogatott 2-0-ra kikapott Albánia vendégeként a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének E csoportjában, melyben öt mérkőzés után csupán a negyedik helyen áll.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 11., hétfő 10:57
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 11., hétfő 10:57

A kevés nagy helyzetet hozó tiranai mérkőzésen a hazaiak a korábban Kisvárdán futballozó Jasir Asani, illetve Mirlind Daku góljaival győzték le a lengyeleket és ezzel a cseheket megelőzve átvették a vezetést a csoportban, igaz, a vasárnap Budapesten barátságos mérkőzésen 1-1-es döntetlent elért Csehország egy meccsel kevesebbet játszott náluk.

A lengyelek azonban nem csak a vereség és csapatuk teljesítménye miatt bosszankodtak, de a találkozó körítése is erősen bántotta őket.

Az albán drukkerek pokoli hangulatot termtettek a lelátón, még a rendőrökkel is összecsaptak (akiknek aztán a lengyel fanatikusokkal is akadt nézeteltérése), ráadásul olyan füttyorkánt produkáltak a lengyel himnusz alatt, hogy a vendégjátékosok nem is hallottak semmit a kísérőzenéből.

Több lengyel forrás is botrányosnak és felháborítónak nevezte a kezdősípszó előtt történteket, és "robbanásveszélyesnek" titulálta a hangulatot a stadionban. (csakfoci.hu / MTI)

Válogatott: "Könnyen nyerhettünk volna"; "Kiborultunk a bíró miatt"; "Szoboszlaira utaztunk" - cseh lapszemle
Ezt írják a cseh lapok a vasárnapi, budapesti Magyarország-Csehország válogatott felkészülési mérkőzést (1-1) követően. Lapszemle.

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)