SOCHI, RUSSIA - JULY 7, 2018: Russia's Artyom Dzyuba (L) and Croatia's Ivan Strinic head the ball in their 2018 FIFA World Cup Quarterfinal match at Fisht Stadium. Valery Sharifulin/TASS (Photo by Valery SharifulinTASS via Getty Images)

Dráma a foci vb-n: A horvátok tizenegyespárbaj után ejtették ki a házigazdát - videó

Hosszabbítást és büntetőpárbajt hozott az utolsó negyeddöntő a foci vb-n: az oroszok a 116. percben még egyenlítettek, a tizenegyeseknél viszont a horvátok bizonyultak jobbnak.
Csakfoci Admin 2018. július 7., szombat 22:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 7., szombat 22:54

A horvátok kezdtek aktívabban, de az oroszok szereztek vezetést a világbajnokság utolsó, negyedik negyeddöntőjében szombat este. Kevés helyzetet hozott a játék, ezért is hatott meglepetésként, amikor Csercseszov együttese egy bombagólt lőtt: a 32. percben Cheryshev az ellenfél kapujától bő 20 méterre kapott labdát, az átvétel után ballal lőtt, és óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe (1-0). Viszonylag gyorsan jött a válasz: a bal oldalon Mandzukic robogott el, középre ívelése után Kramaric fejelt a kapuba (1-1).

A fordulás után Kramaric ollózott, de Akinfejev könnyen védett, majd az orosz védelem és a kapus bizonytalankodása után majdnem vezetést szereztek a horvátok: Kramaric passzolt Perisichez, aki a jobb oldali kapufára lőtt. Sorban jöttek a cserék, Yerokhin fejelt fölé kevéssel egy jobb oldali beadás után, az utolsó percekben pedig Subasic sérülése borzolta a kedélyeket, de tudta folytatni a hálóőr a játékot.

Hosszabbítás

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban tíz perc kellett a gólhoz: jobb oldali horvát szöglet után Vida bólintott a bal alsóba (1-2). Kétségbeesetten támadtak az oroszok, aminek a 116. percben meglett az eredménye: egy kezezés miatt megítélt szabadrúgást Dzagoev adott be, Fernandes pedig a kapu jobb oldalába csúsztatott, így jöhettek a büntetők.

Büntetőpárbaj

Máris az első tizenegyesnél hibázott a házigazda, Smolov lövését védte Subasic, majd Brozovic nem hibázott, ahogy Dzagoev sem, Kovacic lövését viszont védte Akinfejev. Fernandes a jobb alsó mellé lőtt, Modric lövését pedig Akinfejev ütötte a kapufára, onnan jutott a labda a kapuba, ezzel vezettek ismét a horvátok. Ignasevic, Vida, Kuzjajev és Rakitic sem hibázott, így Horvátország jutott a négy közé, ahol Angliával találkozik majd a döntőbe jutásért rendezendő mérkőzésen.

Oroszország - Horvátország 2-2, büntetőkkel 3-4

Továbbjutott: Horvátország