Bundesliga: Nem sikerült jól Dárdai visszatérése, kiütéssel nyert a Bayern, fordított a Dortmund - eredmények, videók

A hétfőn kinevezett Dárdai Pál által irányított Hertha hiába szerzett vezetést a Frankfurt vendégeként, pont nélkül maradt a Bundesliga 19. fordulójában. Noha a berliniek megszerezték a vezetést, mégis háromszor tudtak válaszolni az európai kupaindulásért küzdő hazaiak. A címvédő Bayern München kiütéses 4-1-es győzelmet aratott a Hoffenheim ellen, míg a Dortmund hátrányból fordítva 3-1-re nyert odahaza.
Csakfoci Admin 2021. január 30., szombat 17:29
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 30., szombat 17:29

Bundesliga, 19. forduló

Frankfurt-Hertha 3-1 (Silva 68., 95. - a másodikat 11-esből, Hinteregger 85., ill. Piatek 66.)

A fővárosiak Krzysztof Piatek révén a 66. percben vezetést szereztek, de mindössze két percig örülhettek, ugyanis a 11. forduló óta veretlen frankfurtiak André Silva bólintásával egyenlítettek, majd Martin Hinteregger fejesével a 85. percben fordítottak. A végeredményt André Silva állította be büntetőből.

Bayern München-Hoffenheim 4-1 (Boateng 32., Müller 43., Lewandowski 57., Gnabry 63., ill. Kramaric 44.)

A címvédő és listavezető Bayern München könnyedén, 4-1-es győzelmet aratott vendége, a Hoffenheim felett, míg a Borussia Dortmund ugyan korán hátrányba került otthon az Ausgburg ellen, ám végül simán fordított.

Dortmund-Augsburg 3-1 (Delaney 26., Sancho 63., Udokhai 75. - öngól, ill. Hahn 10.)

Union Berlin-Mönchengladbach 1-1 (Knoche 31., ill. Plea 59.)

Werder Bremen-Schalke 1-1 (Mohwald 77.., ill. Mascarell 38.)

A sereghajtó Schalke 04 pontot szerzett Brémában.

A németek legendája a Dárdai-féle Herthát kritizálta: "Nem lehet azt feltételezni, hogy az új edzővel varázsütésre minden megváltozik"
Dietmar Hamann, a Bayern München, a Liverpool és a német válogatott korábbi középpályása szerint frankfurti vereség után nehéz feladat előtt áll Dárdai Pál, a Hertha hétfőn kinevezett vezetőedzője.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)