BL: Salah négyszer varázsolt, de nem ünnepelt - közel a döntőhöz a Liverpool

5-2-re verte a Rómát a Liverpool az első BL-elődöntőn, így hatalmas lépést tett a finálé felé. Mohamed Salah két góllal és két gólpasszal zárt volt csapata ellen, de Firmino is duplázott. A végén magára talált és két gólt szerzett a vendégcsapat.
Dudás Gábor 2018. április 24., kedd 22:36
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 24., kedd 22:36

Bár a Rómáé, illetve a holland Strootmané volt a meccs első lövése, majd Kolarov Karius kapus ügyetlenkedését kihasználva majdnem gólt szerzett (a felső léc hárított), a Liverpool fokozatosan átvette az irányítást és az első félóra végére a kapu elé szegezte a vendégeket. A helyzetek kihagyásában Sadio Mané jeleskedett, de volt egy lesgólja is a szenegálinak.

Egy másik afrikai játékos, az egész idényben pompásan futballozó egyiptomi Mohamed Salah viszont nem hibázott a 36. percben, 15 méterről, ballal lőtte ki a jobb felsőt (1-0).

Két perccel később Lovren a felső lécet találta el fejjel egy szögletet követően - közel volt a 2-0. A 41. percben Firmino tesztelte Allisont, nagyot védett a brazil honfitárs. Aztán megint jött Salah és nem sokkal a szünet előtt gyönyörűen pöckölte át a labdát volt csapata kapusa fölött, 2-0-ra alakítva az állást - a támadó egyébként egyik találatát sem ünnepelte látványosan, a volt klubja iránti tiszteletből.

Röhejes jelenet a BL-ben: Az egyik legfontosabb tartozék sérült meg Liverpoolban - videó
Már a 6. percben "gyorsszervízre", illetve cserére szorult az egyik német partjelző zászlója a Liverpool-AS Roma BL-elődöntőn.

Salah a fordulás után ott folytatta, ahol abbahagyta - de már az előkészítő szerepkörben. Előbb Manét, majd Firminót szolgálta ki remekül (az első esetnél talán a leshatáron túlról indulva), majd a brazil egy szöglet után, fejjel szerezte már az ötödik liverpooli gólt.

Az egyiptomit a 74. percben le is hozta már Klopp - nyilván az Anfield vastapsa közepette -, de hét perccel később aligha tapsolt bárki is az angolok közül, amikor Lovren hibáját kihasználva Dzeko megszerezte a római becsületgólt. Különösen mérges lehetett aztán a német, amikor Perotti egy jogosnak tűnő 11-esből még egy gólt faragott a hátrányból a 85. percben. A végére eléggé kiengedtek(?) a hazaiak, illetve minden mindegy alapon rohamoztak az olaszok.

A Roma végül így is nagy pofont kapva búcsúzott el Liverpooltól és alighanem a finálétól is, Dzeko és Perotti találata viszont egy halvány reményt jelenthet még talán, pláne ismerve a Barcelona ellen történteket...

Liverpool – AS Roma 5-2 (Salah 36., 45., Mané 56., Firmino 61., 69., ill. Dzeko 81., Perotti 85. - 11-esből)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.