twitter.com/onsoranje

Vb 2022: Szalai Attila csapattársával a hollandok sem bírtak, megvan az első kieső - videók

Cody Gakpo látványos góljára Enner Valencia válaszolt a második félidőben, Hollandia és Ecuador nem bírt egymással. Katar ezzel kiesett.
Nyikes Zoltán 2022. november 25., péntek 19:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 25., péntek 19:00

A pénteki játéknap harmadik mérkőzésén az egyaránt győzelemmel rajtoló Hollandia és Ecuador csapott össze az A-csoport 2. fordulójában.

1. félidő

Bekezdett az Oranje: a 6. perc elején Cody Gakpo nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe 16 méterről, 1-0.

Az ecuadoriak nem játszottak ezt követően alárendelt szerepet, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, a Virgil Van Dijk vezette védelem ekkor még jól állt a lábán.

A 32. percben aztán már Noppert kapusnak is akadt dolga, Valencia jobb alsóba tartó lövésénél kellett kapaszkodnia. Az ötperces hosszabbítás végén aztán egyenlített is Ecuador, miután Preciado 18 méteres lövése Estupinanról megpattanva a bal alsóban kötött ki, ám a kapu előtt lesen állt Porozo, a játékvezető pedig úgy állapította meg, hogy ezzel zavarta a kapust, így érvénytelenítette a gólt - az ecuadoriak természetesen nehezen fogadták el a döntést.

2. félidő

A fordulás után négy perccel viszont már szabályos gólt szerzett Ecuador: Estupinan lövését még bravúrral védte Noppert, de a kipattanóra érkezett Valencia és pár lépésről az üres kapuba lőtt, 1-1.

A Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce támadója szerezte így ezzel hazája előző hat vb-gólját, amivel vb-rekorder lett, rajta kívül Eusébio, Paolo Rossi és Oleg Szalenko hozott össze ilyen hatost.

Ennyivel pedig láthatóan nem elégedett meg a dél-amerikai együttes, ugyanis továbbra is lendületben maradt és a 60. percben kis híján át is vette a vezetést, Plata nagy erejű lövése azonban a lécről kifelé pattant - megúszták a hollandok.

A hátralévő idő viszont már csendesebben zajlott, egyik kapu előtt sem adódott olyan lehetőség, amivel el tudták volna dönteni a három pont sorsát, így döntetlennel zártak a felek, ami pedig azt jelenti, hogy Katar már biztos kieső.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, A-csoport, 2. forduló

Hollandia-Ecuador 1-1 (Gakpo 6., ill. Valencia 49.)

Hollandia: Noppert – Timber, Van Dijk, Aké – Dumfries, Koopmeiners (De Roon, 79.), F. de Jong, Blind – Gakpo (Weghorst, 79.), Klaassen (Berghuis, 70.), Bergwijn (Depay, a szünetben).

Ecuador: Galíndez – Angelo Preciado, Porozo, F. Torres, Hincapié, Estupinán – Plata (Ibarra, 89.), J. Méndez, Caicedo, Valencia (K. Rodríguez, 89.) – Estrada (Sarmiento, 74.).