Vb 2022: Ronaldo furcsa gólpasszával és hajrágóllal jött a koreai csoda Portugália ellen, Uruguay győzelemmel esett ki - videó

Uruguay először szerzett gólt a vb-n, de így sem jutott tovább, Portugália pedig a Dél-Korea elleni vereséggel is megnyerte a labdarúgó-világbajnokság H-csoportját.
Csakfoci.hu 2022. december 2., péntek 18:02
Szerző: Csakfoci.hu 2022. december 2., péntek 18:02

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, H-csoport, 3. forduló:

Dél-Korea - Portugália 2-1 (Kim Young-Gwon 28., ill. Horta 5.)

Dél-Korea: Kim Seung-gyu - Kim Moon-Hwan, Kwon Kyung-Won Kim Young-Gwon (Son Jun-Ho, 81.), Kim Jin-Su - Hwang In-Beom, Jung Woo-Young, Lee Kang-In (Hwang Ui-Jo, 81.) - Lee Jae-Sung (Hwang Hee-Chan, 66.), Cho Gue-Sung (Cho Yu-Min, 93.), Son Heung-Min.

Portugália: Diogo Costa – Diogo Dalot, António Silva, Pepe, Joao Cancelo – M. Nunes (Palinha, 65.), Rúben Neves (Rafael Leao, 65.), Vitinha (W. Carvalho, 81.) – Joao Mário (B. Silva, 82.), C. Ronaldo (A. Silva, 65.), Horta.

Nem sokat kellett várni a portugálok vezető góljára. Az 5. percben Dalot verte meg az emberét egy az egyben a jobb oldalon, majd pontosan is adott be az alapvonaltól, az ötösön belül érkező Horta pedig a kapuba vágta a labdát (0-1).

Bő tíz perccel később az egyébként mezőnyfölényben futballozó koreaiak is betaláltak, de Kim Jin-Su lesen volt, amikor a hálóba lőtt.

Az első félóra végén viszont már örülhettek az ázsiaiak: egy szöglet után Ronaldo hátáról pattant a labda az üresen álló Kim Young-Gwon elé, a védő pedig közelről, estében a kapuba kotort (1-1). Szinte azonnal javíthatott volna az ötszörös aranylabdás, de a koreai kapus nagyot védett a ziccerénél, ráadásul lesről is indult a támadó.

A 35. percben Dalot kapott szép labdát Diogo Costától, de megint a helyén volt a koreai hálóőr. A játékrész hajrájában Vitinha kőkemény, 18 méteres löketét ütötte ki Kim Seung-Gyu, de épp Ronaldo elé, aki bevetődve fejelt is, de jócskán a kapu mellé. És a 37 éves klasszis megint lesről indult...maradt az 1-1 a félidőre.

A legaktívabb játékos a Tottenham csillaga, Son Heung-Min volt a szünet után, többször is próbálkozott lövéssel, de mindig volt egy portugál láb, amely az utolsó pillanatokban közbelépett.

A 67. percben egy ázsiai kísérlet már kaput talált, Costa védett hatalmasat Hvang In Bom lövésénél. A 72. percben 11-est reklamáltak a koreaiak, kezezést látva Cancelo blokkjánál, de a VAR sem látott szabálytalanságot.

A második félidőben meglehetősen passzív és Ronaldót már a játékrész közepén lecserélő-pihentető portugálok végül a 91. percben elveszítették a mérkőzést. Egy portugál szöglet után kontrázott az ázsiai gárda, Son Heung-Min tartotta a labdát, majd zseniálisan ugratta ki a leshatárról kiugró és csereként beállt Hwang Hee-Chant, aki be is lőtte a ziccerét (2-1).

Ezzel fordított és tovább is jutott a második helyen a távol-keleti gárda a H-csoportból! A nyolcaddöntőben pedig jó eséllyel Brazília lehet majd az ellenfele.

A Fradi által kiszemelt vb-játékosra az 52-szeres bajnokcsapat is lecsapna - sajtóhír
A dél-koreai válogatottal a vb-n szereplő és Ghána ellen duplázó támadó, Cho Gue-sung iránt az FTC mellett a skót Celtic is érdeklődik.

Jegyzőkönyv

Ghána - Uruguay 0-2 (De Arrascaeta 27., 32.)

Ghána: Ati-Zigi – Seidu, Amartey, Salisu, Baba – Partey, Abdul Samed (Kyereh, 72.) – Kudus (Issahaku, 90+8.), A. Ayew (Bukari, a szünetben), J. Ayew (Sulemana, a szünetben) – Inaki Williams (Semenyo, 72.).

Uruguay: Rochet – G. Varela, José Giménez, Coates, Mathías Olivera – De Arrascaeta (Canobbio, 80.), Bentancur (Vecino, 34.), Valverde – Pellistri (De la Cruz, 66.), L. Suárez (Cavani, 66.), D. Núnez (Maxi Gómez, 80.).

Jó iramban ls kemény belépőkkel kezdődött a meccs, amelynek a 2010-es, Luis Suárez-féle kezezés adott érdekes előhangot. A csatárklasszis 12 évvel ezelőtt, a ghánaiak elleni vb-negyeddöntőben kézzel védett a saját kapujánál, emiatt piros lapot kapott, az afrikaiak viszont elrontották a megítélt 11-est, és végül Uruguay jutott büntetőkkel a négy közé.

Most nem lett volna jó a döntetlen a dél-amerikaiaknak, akik majdnem hátrányba kerültek a félidő közepén. Rochet kapus előbb nagyot hibázott, amikor elütötte Kudust a 16-oson belül, de gyorsan javított is, amikor Ayew 11-esét kivédte. Megint kihagyott tehát egy büntetőt Ghána az uruk ellen...

És jött az újabb hidegzuhany is az afrikaiaknak, hiszen a 27. percben vezetést szerzett Uruguay. Több nagy hibát is elkövetett a ghánai védelem, mielőtt Suárez kapura lőtt volna. Ezt meg védte ugyan Ati-Zigi, de De Arrascaeta közelről, fejjel már mattolt (0-1). Ez volt csapata első gólja a vb-n!

Öt perccel később aztán Suárez már "klasszikus" gólpasszt adott egy szép akció során, emelése után pedig De Arrascaeta kicsit balról, röptében tette a labdát a kapuba (0-2).

A fordulás után is akadt egy 11-es gyanús szituáció, de Núnez esését követően hiába vizsgálódott a VAR is, végül nem ítélt büntetőt a játékvezető.

A 64. percben Bukari maradt le centikkel egy középre lőtt labdáról a dél-amerikai kapu előtt. Egy percre rá Pellistri meglőhette volna a harmadik uruguayi gólt, de 10 méterről a jobb sarok mellé trafált. Uruguay ekkorra már öt védővel állt fel és veszélyesen is kontrázott olykor, a hajrában például a csereként beállt Cavani fejesénél Ati-Zigi védett nagyot. A rutinos csatár egy újabb 11-es gyanús szituációnál is főszerpelő volt még, de itt sem kapott büntetőt Uruguay - pedig legalábbis kétséges volt az eset.

A nyolcperces hosszabbítás végén pedig Gomeznek is volt egy gólt ígérő helyzete, ám kellemetlen lövésénél Ati-Zigi megint a helyén volt.

Uruguay így végül 2-0-ra győzött, ezzel megelőzte Ghánát, de tovább így sem jutott, mert kettővel kevesebb gólt szerzett, mint Dél-Korea. Ugyanakkor folytatódott egy nagy sorozata: még soha nem kapott ki a vb-ken afrikai csapattól. Bár ez aligha vigasztalja Suárezéket.

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!