Fotó: twitter.com/FIFAWorldCup

Vb 2022: Itt a torna első döntetlenje - Gareth Bale egy pontot megmentett Walesnek

Az első félidőben az amerikaiak, a másodikban a walesiek játszottak jobban, így igazságos döntetlen született a foci-vb 2. napjának zárómérkőzésén.
Budai László 2022. november 21., hétfő 22:01
Szerző: Budai László 2022. november 21., hétfő 22:01

Óriási dupla helyzettel veszélyeztetett az Egyesült Államok Wales ellen a 2. játéknap utolsó mérkőzésének 10. percében: előbb Weah jobb oldali beadását a walesi Rodon fejelte öngólveszélyesen saját kapujára, de szerencséjére Henessey jó helyen állt, és kijött róla a labda, majd rögtön ezután McKennie a másik oldalról tett középre, Sargent közelről, fejjel a jobb oldali kapufát találta el.

A 36. percben az amerikaiaknak már sikerült eredményesnek lenniük: egy labdaszerzés után Pulisic ugratta ki szépen Timothy Weah-t - a legendás aranylabdás, libériai labdarúgó, George Weah fiát -, aki külsővel a jobb sarokba pöckölte a labdát.

Wales az egész játékrészben igen passzívan futballozott, és mindenképp komoly szemléletváltásra volt szüksége, hogy meccsben legyen.

Ez a változás pedig el is jött, ezt a félidőt már sokkal agresszívebben, aktívabban kezdték Gareth Bale-ék, akik az első 20 percben szinte folyamatosan az amerikai térfélen próbáltak játszani, igaz, legtöbbször csak a 16-osig jutottak, és komolyabb (lövő)helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 65. percben azonban egyből két gólt is szerezhettek volna: előbb egy kavarodás után Davies fejesét fogta bravúrral Turner, aki az ezt követő szögletnél már rosszul jött ki, így Moore elfejelte előle a labdát, csak kevéssel a léc fölé.

A 81. percben meg is lett az eredménye a walesi fölénynek, Bale állt be jól védője elé a 16-oson belül, így csak szabálytalankodni tudtak vele szemben, a büntetőt a sértett a bal sarokba bombázta (1-1). Wales 64 év után szerzett újra gólt világbajnokságon.

Mivel az első félidőben inkább az amerikaiak, a másodikban pedig a walesiek játszottak jobban, így igazságos döntetlen született az ezúttal is igen hosszúra, 101 percesre nyúló meccsen.

A mérkőzés összefoglalója

Labdarúgó-világbajnokság, B-csoport

Egyesült Államok-Wales 1-1 (Weah 36., ill. Bale 83. - 11-esből)

Korábban játszották a csoportban: Anglia-Irán 6-2

Az összes eddigi eredmény itt

A tabellák pedig itt

Itt is van a vb legdurvább jelenete: A csapattársa által kiütött kapus terminátor volt, aztán hordágyat kapott - videó, fotók
Alireza Bejranvandot, az iráni válogatott kapusát 10 percen át ápolták, hogy aztán a pályán maradjon. De nem sokáig.