Vb 2022: Anglia egy félidő alatt lerendezte és kiütötte Iránt a 118 perces meccsen - videó

A labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának első meccsén Anglia kiütéssel, 6-2-re győzte le Iránt, nagyot lépve máris a továbbjutás felé.
Dudás Gábor 2022. november 21., hétfő 16:15
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 21., hétfő 16:15

Az angolok esélyeshez méltóan a mérkőzés elejétől fogva irányították a játékot, de az első félórában jobbára csak kisebb helyzeteik akadtak. Végül azonban csak szereztek a szünet előtt három gólt, de ezt megelőzően lezajlott az egész vb talán legemlékezetesebb jelenete is. Az irániak kapusa, Alireza Bejranvand csúnyán összeütközött csapattársával, Madzsid Hosszeinivel, majd 10 percig ápolták, majd nem jött le a pályáról, hiába készítették elő a cserejét is. Néhány perccel később viszont már távozott, méghozzá hordágyon.

Így már az iráni cserekapus, Hosszein Hosszeini kapta a három angol gólt. A 33. percben, Trippier szöglete után Magiure fejese még a felső kapufán csattant, utána viszont beindult a brit henger. A 35. percben, Shaw bal oldali beadása után a dortmundi Bellingham fejelt 8 méterről a hálóba - ez volt a 19 éves középpályás első gólja a válogatottban (1-0).

A 44. percben, egy szöglet után Maguire fejelte le a labdát, amit aztán Saka remek mozdulattal vágott 15 méterről a léc alá (2-0). És ezzel még nem volt vége: szinte a középkezdés után gyors kontrát vezettek, aminek a végén pedig Kane adott be, Sterling pedig 7 méterről lőtt a kapu bal oldalába (3–0).

Anglia így megnyugtató előnyre tett szert a sérülés és ápolás miatt végül 59(!) perces első félidő végére.

Pickford kapus hajmeresztő hibájával indult a játékrész, de megúszta a nagyobb bajt Anglia, amely látszólag jóval kényelmesebb sebességgel tette a dolgát a szünet után. Azért így is egyértelmű volt a fölénye, Irán pedig lelkesen, de kevés elképzeléssel és pontatlanul vezette az akcióit, amikor lehetősége volt rá.

A negyedik gólra a 62. percig kellett várni, ekkor egy iráni kapushiba után Saka néhány cselt követően lőtt a hálóba 14 méterről, megduplázva találatai számát (4-0). Nem sokkal később aztán némiképp a semmiből szépített Irán, Taremi egy jó kiugratás után talált be 12-13 méterről (4-1).

Mielőtt azonban a perzsák vérszemet kaphattak volna, jött egy szupercsere, a Manchester United támadója, Rashford, aki első labdaérintésével remek cselt mutatott be, majd nagyon higgadtan passzolt a kapuba a 71. percben (5-1).

A hajrában megint Rashford döntögette a védőket, de ezúttal blokkolták a lövését, néhány perccel később aztán két másik csereember, Wilson és Grealish hozta össze a hatodik angol gólt, utóbbinak már csak a szinte üres kapuba kellett lőnie (6-1). De nem ennyi lett a vége: Irán még lőtt egy felső kapufát, majd az újabb bő 10 perces hosszabbításban kapott egy véleményes büntetőt, amit Taremi értékesített is (6-2).

A vége így négygólos angol siker lett, az összesen 28 perces ráadással a találkozó pedig természetesen vb-rekordot döntött.

Labdarúgó-világbajnokság, B-csoport:

Anglia - Irán 6-2 (Bellingham 35., Saka 44., 62., Sterling 46., Rashford 71., Grealish 89., ill. Taremi 65., 102. - a másodikat 11-esből)

20:00: USA - Wales

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.