Fotó: twitter.com/onsoranje

Vb 2022: Hollandia jött ki jobban a helyzetcunamiból, megvan az első negyeddöntős - videók

Élvezetes mérkőzésen győzte le Hollandia az Egyesült Államokat a világbajnoki nyolcaddöntőben.
Nyikes Zoltán 2022. december 3., szombat 17:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 3., szombat 17:53

Szombat délután kezdetét vette a világbajnokság egyenes kieséses szakasza, az A-csoportot megnyerő Hollandia a B-csoportban második helyen végzett Egyesült Államokkal csapott össze.

1. félidő

Nagy amerikai helyzettel indult a meccs, a 3. percben Pulisic 11 méterről lőhetett, de Noppert nagyot védett lábbal. Ezt pedig sajnálhatta az USA, hiszen Hollandiának sikerült kihasználnia az első helyzetét: a 10. percben Dumfries a jobboldalról laposan passzolt vissza a középen második hullámban érkező Depaynak, aki 13 méterről kilőtte a jobb alsót, 1-0.

Louis Van Gaal csapata ezt követően átadta a kezdeményezés lehetőségét az ellenfélnek, a hollandok gyors kontrákkal próbáltak veszélyeztetni elsősorban Depay és Gakpo révén. Az amerikaiak a 43. percben alakítottak ki helyzetet újra, ekkor Weah tüzelt 18 méterről, Noppert védte a bal alsóba tartó bombát

A hosszabbítás első percében aztán kétgólosra növelte előnyét Hollandia, az elsőhöz kísértetiesen hasonló góllal: ezúttal is Dumfries adott be a jobobldalról laposan, a második hullámban pedig ezúttal Blind érkezett, aki 11 méterről a jobb alsóba lőtt, 2-0.

2. félidő

Nagy iramot hozott a második játékrész is, az 50. percben egy szöglet utáni lefejelt labda került Ream elé 4 méterre a kaputól, de Noppert jó ütemben rontott ki rá és védett, és még ugyanebben a percben Dumfries jobboldali beadása okozott veszélyt, Zimmermannról majdnem a saját kapujába pattant a labda, de Turner észnél volt.

Az 54. minutumban McKennie lőtt fölé 18 méterről, nem sokkal később pedig Depay léc alá tartó löketét tolta szögletre Turner.

A 71. percben Koopmeiners jobb alsóba tartó kísérletét hárította Turner, majd a kipattanónál is nagyot védett az USA kapusa, igaz Depay lesről fejelt.

Négy minutummal később majdnem ott volt az USA szépítése, Depay ezúttal most hátul volt gólveszélyes, hazapasszolt labdájára Wright csapott le, majd eltolta Noppert mellett a labdát és éles szögből célba vette a kaput, ám nagyot mentett a gólvonalon Aké.

A 76. percben viszont csak össze jött a gól az amerikaiaknak, méghozzá elég fura körülmények között: Pulisic a 16-oson belül, a jobboldalról passzolt középre Wrightnak, akinek viszont a háta mögé jött a labda, de még valahogy bele tudott kapni, a játékszer egy furcsa gellert kapott és a jobb felsőbe hullott, 2-1.

A fellelkesedő amerikaiak azonban csak pár percig reménykedhettek újra, a 81. minutumban ugyanis Blind baloldalról adott be, a hosszún pedig töküresen érkezett Dumfries és öt méterről, kapásból a jobb alsóba lőtt, 3-1.

A hajrában már nem volt meg az erő az USA-ban, hogy szorosabbá tegye a találkozót, így Hollandia nyert és megérdemelten jutott a negyeddöntőbe.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, nyolcaddöntő

Hollandia-Egyesült Államok 3-1 (Depay 10., Blind 45+1., Dumfries 81., ill. H. Wright 76.)

Hollandia: Noppert – Timber, Van Dijk, Aké (De Ligt, 93.) – Dumfries, De Roon (Bergwijn, 46.), F. de Jong, Blind – Klaassen (Koopmeiners, 46.) – Gakpo (Weghorst, 94.), Depay (Simons, 82.).

Egyesült Államok: Turner – Dest (Yedlin, 75.), Zimmerman, Ream, Robinson (Morris, 92.) – Musah, Adams, McKennie (H. Wright, 67.) – Ferreira (Reyna, 46.), Weah (Aaronson, 67.), Pulisic.

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.