Kane az égbe lőtt 11-eséről a vb-n: "Ez egy olyan dolog, amivel együtt kell élnem" - Deschamps szerint szerencséjük is volt

Gareth Southgate világbajnokságot nyerni ment csapatával Katarba, Didier Deschamps pedig azt is elmondta, hogy két 11-est "adtak" Angliának a szombati vb-negyeddöntőn.
Csakfoci.hu 2022. december 11., vasárnap 10:22
Szerző: Csakfoci.hu 2022. december 11., vasárnap 10:22

Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint egy kis szerencse is kellett ahhoz, hogy legyőzzék szombaton Angliát a katari világbajnokság negyeddöntőjében.

A címvédő Franciaország a rendes játékidőn belül harcolta ki a továbbjutást, ami annak is köszönhető, hogy Harry Kane az ellenfél 2-1-es vezetésénél 11-est hibázott a mérkőzés hajrájában. Deschamps a meccs után azt mondta, hogy egy technikailag és fizikailag is erős Anglia lépett pályára, ezért rendkívül kiélezett volt a találkozó.

- Nagyszerű, hogy újra a legjobb négy között lehetünk. Volt egy kis szerencsénk is, két büntetőt adtunk az ellenfélnek, de a szívünk vitt előre bennünket, és megőriztük a vezetést - értékelte csapata teljesítményét az 54 éves szakember.

"Azért jöttünk, hogy megnyerjük a világbajnokságot"

Az utolsó percekben büntetőt rontó Harry Kane nagyon csalódott volt, hogy nem tudott másodszor is kiegyenlíteni, de összességében elégedett volt a meccs után.

Ez egy olyan dolog, amivel együtt kell élnem, és el kell fogadnom, hogy nem sikerült. Büszkék lehetünk magunkra, és ez a csapat fényes jövő elé nézhet

- mondta a 29 éves támadó.

Gareth Southgate angol szövetségi kapitány is pozitívan nyilatkozott a negyeddöntő után, és hozzátette, hogy nem fog hirtelen döntést hozni a jövőjét illetően.

- Azért jöttünk, hogy megnyerjük a világbajnokságot. Hittünk is a sikerben, és ezzel címvédő elleni a teljesítménnyel megmutattuk, hogy akár még képesek is lehettünk volna erre - mondta.

A franciák a jövő szerdai elődöntőben a portugálokat kiejtő Marokkóval csapnak össze. (via MTI)

Vb 2022: "Marokkó a döntőben? Miért ne?" - a portugál kapitány nem sajnálja Ronaldo jegelését
Így értékelte két szövetségi kapitány és két játékos a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését szolgáltató Marokkó-Portugália vb-negyeddöntőt (1-0) szombaton.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)