Fotó: twitter.com/hns_cff

A horvát aranygeneráció sorozatban második vb-jét is éremmel zárta - Modricék Marokkót győzték le a bronzmeccsen

Egy gyors gólváltást követően Orsic remek találata döntötte el a harmadik hely sorsát, Horvátország lett a bronzérmes.
Nyikes Zoltán 2022. december 17., szombat 17:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 17., szombat 17:55

A katari labdarúgó-világbajnokság meglepetéscsapataként számon tartott Marokkó próbálta megakadályozni a torna szombati bronzmérkőzésén Horvátország aranygenerációjának tagjait abban, hogy sorozatban második vb-jüket is éremmel zárják. A harmadik helyért pályára lépő két csapat egymás elleni története Katarban kezdődött, az F csoport nyitómeccsén ugyanis gól nélküli döntetlennel zárult első találkozójuk.

1. félidő

Jó iramban zajlott az egész első félidő és nem is kellett sokat várni az első gólra, a 7. percben Majer 16-oson belülre emelt szabadrúgását Perisic középre fejelte, ott pedig Gvardiol 8 méterről a jobb sarokba fejelt, 1-0.

De két percig sem örülhettek a horvátok: Zijes jobboldalról érkező szabadrúgását Majer csúsztatta meg a saját kapuja felé, középen pedig Dari öt méterről a bal alsóba fejelt, 1-1.

Ezt követően sem álltak le a csapatok, ezúttal egyik védelem sem volt olyan fegyelmezett, mint a torna korábbi mérkőzésein. A 24. minutumban Modric középre tartó lövése pattant ki Bonóról, majd a kapus még éppen hogy csak el tudta ütni a játékszert a rástartoló Livaja elől.

Öt percre rá Hakimi jobbról, a 16-oson belülről adott középre, de egy kevéssel az üresen érkező en-Nesziri háta mögé. A szünet előtt még egy újabb gólt láthattunk: Kovacic szerzett labdát a marokkói 16-os előterében, majd balra passzolt Orsichoz, aki 13 méterről a bal felső sarokba tekert, 2-1.

2. félidő

A fordulás után hamar érkezett egy horvát helyzet, de Orsic lövése egy védőről szögletre pattant.

Aztán visszább vettek a csapatok, a horvátok védelme szilárdabbá vált, ezáltal viszont a támadójátékuk sem volt olyan hatékony. A két fél rápihent a hajrára, ott azonban újra élénkebbé vált a meccs, a hangulat pedig paprikássá.

A 74. percben Orsic kiugratása után Gvardiol esett nagyot Amrabat mellett a 16-oson belül, a játékvezető azonban továbbot intett, pedig a visszajátszások alapján úgy tűnt, hogy a marokkói beakasztott Gvardiolnak, de a VAR sem szólt közbe. Néhány másodperccel később Marokkó egyenlíthetett volna, de Zijes és Hakimi összjátéka után utóbbi lövését Modric blokkolta.

A 87. percben eldönthette volna végleg a meccset Kovacic, de Orsic remek passza után a bal alsó mellé lőtt. A hatperces hosszabbítás utolsó percében en-Nesziri még nagy helyzetbe fölé fejelt, így Horvátország lett a katari világbajnokság bronzérmese.