Fotó: uefa.com

Eb-selejtezők: Ronaldo bombagólt lőtt szabadrúgásból és világrekordot döntött, az angolok emberhátrányban verték az olaszokat - eredmények, videók

A portugál Cristiano Ronaldo és az angol Harry Kane is győztes mérkőzésen lett egyedüli csúcstartó a 2024-es németországi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának első játéknapján, csütörtökön.
Nyikes Zoltán 2023. március 23., csütörtök 22:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 23., csütörtök 22:54

Ronaldo kezdőként kapott lehetőséget a Liechtenstein elleni hazai összecsapáson, így karrierje első állomásán, Lisszabonban ünnepelte 197. válogatottságát, amivel rekorder lett a futballtörténelemben. Az ötszörös aranylabdás klasszis az 51. percben büntetőből, a 63. percben óriási szabadrúgásból szerzett góljával tette teljessé az ünnepet.

A 2021-es Európa-bajnoki döntő két résztvevője, a címvédő olasz, valamint az angol válogatott Nápolyban lépett pályára. Az összecsapást megelőzően Gianluca Viallira, a januárban, ötvennyolc éves korában elhunyt legendás játékosra emlékeztek. A vendégek már a 13. percben vezetést szereztek, a második gólt pedig Kane szerezte büntetőből. A Tottenham Hotspur csatárának ez volt az 54. találata a nemzeti csapatban, amivel Wayne Rooneyt maga mögé utasítva az örökrangsor élére lépett. (MTI)

Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló:

H csoport:

Kazahsztán-Szlovénia 1-2 (Samorodov 24., ill. Brekalo 47., Vipotnik 78.)
Dánia-Finnország 3-1 (Höjlund 21., 82., 93., ill. Antman 53.)

San Marino - Észak-Írország 0-2 (Charles 24., 55.)

C csoport:

Olaszország-Anglia 1-2 (Retegui 56., ill. Rice 13., Kane 44. - 11-esből)
Kiállítva: Shaw 80. - Anglia

Észak-Macedónia - Málta 2-1 (Elmas 66., Churlinov 72., ill. Yannick 86.)

J csoport:

Portugália-Liechtenstein 4-0 (Cancelo 8., B. Silva 47., C. Ronaldo 51. - 11-esből, 63.)

Szlovákia-Luxemburg 0-0
Bosznia-Hercegovina - Izland 3-0 (Krunic 14., 40., Dedic 63.)

Ilyet sem látni minden nap: Kő-papír-ollóval döntötte el Sallai és Szoboszlai, hogy ki rúgja a 11-est - videó
A két játékosunk játékát végül Sallai nyerte, de elhibázta a büntetőt.