Fotó: uefa.com

Eb-pótselejtezők: Rebrovék nagy hajrája döntőt ért, a korábbi NB I-es támadó duplával lőtte tovább csapatát - eredmények, videók

A lengyel, a walesi, az izlandi, az ukrán, a görög és a georgiai válogatott maradt versenyben a csütörtöki játéknapot követően a nyári labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőjében.
Nyikes Zoltán 2024. március 21., csütörtök 22:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 21., csütörtök 22:53

A georgiai válogatott 2-0-ra legyőzte vendégét, a luxemburgi csapatot a nyári labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőjében. A C-ág első elődöntőjében mindkét gólt a korábban éveken át Magyarországon futballozó Budu Zivzivadze szerezte a 40. és a 64. percben. A vendég együttes bő fél órát emberhátrányban játszott Tbilisziben. A georgiaiak az Eb-részvételért a görögökkel csapnak majd össze, akik magabiztosan győzték le Kazahsztánt. Az ebből a kvartettből Eb-re jutó gárda a török, a portugál és a cseh válogatottal mérheti össze tudását Németországban.

Az A-ágon walesi-lengyel fináléra kerül sor, előbbi a finn csapatot, utóbbi a több mint hatvan percig emberhátrányban játszó észt együttest győzte le magabiztosan otthon. Az innen kvalifikációt szerző válogatottnak a holland, az osztrák és a vb-ezüstérmes francia csapat lesz az ellenfele az Európa-bajnokság a D-csoportjában.

A B-ágon az izraeliek a gázai fegyveres konfliktus miatt a Szusza Ferenc Stadionban fogadták az izlandiakat. Eran Zahavi büntetőből vezetést szerzett, de az izlandiak a szünet előtt fordítottak, majd Zahavi a hajrában kihagyta második 11-esét, amikor az izraeliek már emberhátrányban voltak. Pár perccel később növelték előnyüket az északiak, majd még egy gólt szereztek. A másik elődöntőben a korábbi Ferencváros-edző, Szergej Rebrov által irányított Ukrajna a hajrában fordítva nyert Bosznia-Hercegovinában. Ennek a négyesnek a győztese a kontinensviadal E-csoportjában Belgiumhoz, Romániához és Szlovákiához csatlakozik.

Európa-bajnoki pótselejtező, elődöntők:

C-ág:

Georgia-Luxemburg 2-0 (Zivzivadze 40., 63.)

Görögország-Kazahsztán 5-0 (Bakasetas 9. - 11-esből, Pelkas 15., Ioannidis 37., Kourbelis 40., Tapalov 87. - öngól)

A-ág:

Lengyelország-Észtország 5-1 (Frankowski 22., Zielinski 50., Piotrowski 70., Mets 74. - öngól, Szymanski 77., ill. Hussar 78.)
Kiállítva: Paskotsi 27. - Észtország

Wales-Finnország 4-1 (Brooks 3., Williams 38., Johnson 47., James 86., ill. Pukki 45.)

B-ág:

Izrael-Izland 1-4 (Zahavi 31. - 11-esből, ill. Gudmundsson 39., 83., 87., Traustason 42.) Kiállítva: Revivo 73. - Izrael
Bosznia-Hercegovina - Ukrajna 1-2 (Matviienko 57. - öngól, ill. Jaremcsuk 85., Dovbyk 88.)

Ugyanazt a Real-játékost vinnék Szoboszlaiék és másik három PL-klub is, brutális razzia a spanyoloknál - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.