Eb 2024: Nem a rekorder C. Ronaldo, hanem egy zöldfülű döntötte el a portugálok vízifoci-meccsét - videó

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Portugália egy, a ráadásban szerzett góllal győzte le 2-1-re a cseheket kedden, a németországi Európa-bajnokság F-csoportjának második meccsén.
Csakfoci.hu 2024. június 18., kedd 23:06
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 18., kedd 23:06

Még szinte el sem kezdődött a mérkőzés, de már három Eb-rekord is megdőlt: Cristiano Ronaldo a hatodik kontinenstornáján lépett pályán és a 26. Eb-meccsét játszotta - mindkettővel csúcstartó lett -, Pepe pedig 41 évesen és 113 naposan Király Gábort megelőzve a legidősebb játékos lett az Eb-k történetében.

Gyakorlatilag végigtámadta az esős időben megrendezett lipcsei csoportmérkőzést a portugál válogatott, de sokáig nem tudott igazán nagy helyzeteket kialakítan, Stanek kapusnak egy jó ideig nem sok dolga akadt. A csehek energiáját pedig lekötötte jobbára a szervezett védekezés, a kontráik pedig nem sok veszélyt jelentettek.

Nagyjából a 60. percig nem is történt érdemi változás, a portugálok a zuhogó esőben meddő fölényben játszottak. Aztán jött a fordulat, mert a csehek az első helyzetükből, tényleg a semmiből vezetést szereztek: a 62. percben Provod 22 méterről tekert a kapu jobb oldalába (0-1).

Nem sokáig tarthatott azonban az örömük, hiszen pár perccel később, Hranac szerencsétlen öngóljával (saját kapusa ütötte rá a labdát) egyenlítettek a portugálok (1-1).

A portugálok aztán nagyot hajráztak, Diogo Jota fejesét még nem adta meg a játékvezető (és a VAR), mivel előtte Ronaldo minimálisan, de lesen volt, a lefújás előtt nem sokkal azonban megszületett a győztes találat. A ráadásban a csereként beállt és mindössze harmadik válogatott meccsét játszó, 21 éves Francisco Conceicao úgy lőtt közelről a kapuba, hogy előtte a már említett Hranac csúszott el (2-1).

Portugália így a törökökhöz hasonlóan győzelemmel kezdett az F-csoportban. És ezzel mind a 24 csapat megmutatta mr magát az Európa-bajnokság mezőnyéből, lezárult a csoportkör első fordulója.

2024-es Európa-bajnokság, F-csoport, 1. forduló:

Portugália - Csehország 2-1 (Hranac 69. - öngól, Francisco Conceicao 92., ill. Provod 62.)

Portugália: Diogo Costa - Dalot (Gonzalo Inácio, 63.), Pepe, Rúben Dias - Joao Cancelo (Nélson Semedo, 90.), Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha (Francisco Conceicao, 90.), Nuno Mendes (Pedro Neto, 90.)- Ronaldo, Rafael Leao (Diogo Jota, 63.)

Csehország: Stanek - Holes (Chory, 93.), Hranác, Krejcí - Coufal, Sulc (Sevcik, 79.), Soucek, Provod (Barák, 79.) Doudera - Kuchta (Lingr, 60.), Schick (Chytil, 60.)

Törökország - Georgia 3-1

Te milyen eredményre számítasz a németek elleni Eb-meccsünkön? - szavazz és nyerj itt!

Rossi 2-3 játékost lecserél: "Négy év után szégyelltem a csapatom játékát" - a kapitány megvédte Ádám Martint és meglepné a németeket
Marco Rossi is megtartotta hivatalos sajtótájékoztatóját a Stuttgart Arénában, egy nappal azelőtt, hogy a magyar válogatott a házigazda Németországgal csap majd össze az Európa-bajnokságon.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)