Fotó: DEAC

Kondás Elemér visszatért Debrecenbe - hivatalos

A feljutás lesz a célja a rutinos szakembernek új csapatánál.
Budai László 2026. június 3., szerda 12:26
Fotó: DEAC
A feljutás lesz a célja a rutinos szakembernek új csapatánál.
Szerző: Budai László 2026. június 3., szerda 12:26
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Visszatért a DEAC NB III-as labdarúgócsapatának élére Kondás Elemér, aki számára nem ismeretlen a közeg, hiszen a 2019/20-as kiírásban már irányította a Debreceni Egyetem alakulatát. Akkor a kiváló első félév végén a DVSC-vel korábban számos sikert elért (2-2 bajnoki cím és MK-győzelem) edző visszautasíthatatlan ajánlatot kapott az NB II-es Győrtől, így decemberben távozott. Most azonban visszatért Debrecenbe, és az egyetemisták vele kezdik majd el a felkészülést a 2026/27-es idényre.

Azért kerestek meg a klub vezetői, illetve azért vállaltam el a felkérést, mert szeretnénk, ha olyan eredményes lenne a csapat a következő bajnoki évben, hogy esetlegesen osztályt tudjon lépni. Dolgoztam már korábban a DEAC-nál, akkor is jól éreztem magam, sikeresek voltunk, azon leszünk, hogy most is legalább olyan jól szerepeljünk, és akkor azt gondolom, meglesz a lehetőség arra, hogy feljebb lépjünk

– kezdte Kondás Elemér, akinek irányításával hamarosan belevág a munkába a DEAC.

– Június 15-én indul a felkészülés, már megvannak az ellenfeleink az edzőmérkőzésekre, fogunk játszani a Diósgyőrrel, a Békéscsabával, a Tiszaújvárossal, a Nyíregyházával és a Kazincbarcikával is. Tulajdonképpen bő öt hét lesz a felkészülés, nyilván az elején elvégezzük a különböző felméréseket, az elvesz néhány napot, aztán jöhet a kemény rész, hiszen a munkát el kell végezni ahhoz, hogy a csapat rendben legyen. A keret kialakítása az elkövetkezendő hetek feladata lesz, erősítésre mindig szükség van, kell a frissítés. Én azt tartom, hogy minden átigazolási időszakban ki kell cserélni két-három játékost, aki kevesebb lehetőséget kap, azt el kell engedni, és lehetőleg olyan labdarúgót hozni, aki harcol és a kezdőcsapatba kerülhet, mert így tudjuk fejleszteni a csapatot. Nem vagyok híve annak, hogy lecseréljünk 8-10 játékost, mert az teljesen felesleges, de ha vannak olyan pontok, ahol erősítésre van szükség, azt meg kell tenni. A szakami stábból mindenkit jól ismerek, hosszabb-rövidebb ideig mindenki volt a játékosom anno. Képben vagyok a csapat összetételével kapcsolatban is, van olyan játékos most is a keretben, aki játszott nálam már korábban, valamint jártam ki a DEAC meccseire, ellenfélként is találkoztunk, felkészülési mérkőzésen és bajnokin is – fogalmazott a rutinos mester.

Kondás Elemér legutóbb a szintén az NB III Északkeleti csoportjában szereplő Termálfürdő FC Tiszaújváros vezetőedzője volt, a szakember október közepén, Huszák Géza menesztését követően vette át a csapat irányítását. Vezetésével a borsodi klub teljesítette is a célját, bent maradt a harmadosztályban. A szikszói születésű tréner legnagyobb sikereit a DVSC-vel érte el, két bajnoki címet és két Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett a piros-fehérekkel.

Olvastad már?
Hivatalos: Szabó István aláírt új klubjához, és nem egyedül érkezett
A Nyíregyháza és a KTE korábbi edzője 1+1 évre írt alá.
Elolvasom
Átigazolások
PMFC
Nagy visszatérő
Kovács Benedek ismét a PMFC játékosa lett. A 25 éves kapus már a 2017/2018-as szezonban a felnőtt gárda keretének tagja volt és mint 30 NB III-as bajnoki mérkőzésen védte a pécsi kaput, mielőtt eligazolt 2020-ban.
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz