Fotó: temasport.com

DVSC: Megszületett a megegyezés a korábbi topligás játékossal, El Maestro kérésére érkezhet - sajtóhír

A Loki új edzője és Amos Youga korábban már dolgozott együtt a CSZKA Szófiánál. Bolgár sajtóhírek szerint sikeres volt a tárgyalás a DVSC és a játékos között.
Nyikes Zoltán 2024. december 3., kedd 8:45
Fotó: temasport.com
A Loki új edzője és Amos Youga korábban már dolgozott együtt a CSZKA Szófiánál. Bolgár sajtóhírek szerint sikeres volt a tárgyalás a DVSC és a játékos között.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. december 3., kedd 8:45

Múlt héten számoltunk be arról, hogy a 26-szoros közép-afrikai válogatott Amos Youga a Debreceni VSC kiszemeltje, aki nemrégiben bontott szerződést a bolgár CSZKA Szófiánál.

A helyi Tema Sport ezúttal azt írja, hogy a 31 éves játékos már tárgyalt is a magyar klub vezetőivel és állítólag mindenben sikerült megegyezniük a feleknek, azt is hozzáteszik, hogy a középpályás fizetése hasonló nagyságrendű lesz, mint amit a bolgár együttesnél keresett.

A portál megjegyzi, hogy Yougát még nyáron tette ki a CSZKA keretéből Tomislav Stipic vezetőedző, a középpályás ezt követően csak a tartalékoknál edzhetett, majd amikor Aleksandar Tomash vette át az élvonalbeli csapat irányítását, akkor az új edző vissza akarta hozni őt a kerethez, de több játékos erősen ellenezte ezt meg nem nevezett okok miatt, így végül ebben a szezonban nem is jutott már szóhoz az efbet Ligában. A cikk szerint sokáig nem is akart távozni a klubtól Youga, akinek eredetileg 2026 nyaráig szólt a megállapodása, a szerződése felbontásában végül valószínűleg szerepet játszhatott a DVSC érdeklődése.

Youga és a Loki jelenlegi vezetőedzője, Nestor El Maestro korábban már dolgoztak együtt Szófiában, ahol a játékos egy időben csapatkapitányként is vezette a CSZKA-t. Youga négy szezont töltött el Szófiában, ez idő alatt 147 mérkőzésen lépett pályára, 6 gólt szerzett és 18 gólpasszt adott, illetve egy bajnoki címnek is a részese volt, valamint az Európa Liga-csoportkörben is tapasztalatot szerzett.

A 31 éves játék ezt megelőzően Franciaországban játszott, 18 mérkőzésen szerepelt az élvonalban is a GFC Ajaccio csapatával - pályára lépett többek között az akkor még Zlatan Ibrahimovicot, Edinson Cavanit és Ángel Di Maríát is foglalkoztató PSG ellen -, de megfordult a Le Havre, a Vannes és a Lyon együtteseiben is.

Olvastad már?
Megerősítve: Döntöttek a vezetőedző és Dragóner sorsáról is az NB II-es csapatnál az ultimátumot követően - hivatalos
A többségi tulajdonos és a főszponzor további bizalmat szavazott Gyürki Gergely vezetőedzőnek és Dragóner Attila ügyvezetőnek.
Elolvasom
Átigazolások
RB Leipzig
Orbán és Gulácsi is távozhat
Német lapértesülések szerint Willi Orbán és Gulácsi Péter is elhagyhatja az RB Leipziget.
Visszatért Norvégiába
Bogdán Hunor
Hivatalossá vált, hogy Bogdán Hunor norvég IF Fløya színeiben folytatja pályafutását.
Ajka
Edzőváltás
Már nem Csábi József az Ajka vezetőedzője.
Tovább az összes átigazoláshoz