Vignjevic: "Nekem ez az 1-7 az eddigi csúcs, egy álom"; Zsótér: "Ha Jesus Navas azt mondja, jó játékos vagy..."

Az Újpest-Sevilla Európa Liga-selejtező után (1-3) a magyar csapat vezetőedzője és gólszerzője is elégedetten nyilatkozott a vereség ellenére. Nebojsa Vignjevic őszintén bevallotta, hogy számára ez a párharc jelentette karrierje eddigi csúcsát.
Dudás Gábor 2018. augusztus 3., péntek 8:48
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 3., péntek 8:48

Újpest – Sevilla 1-3 (Zsótér 77., ill. Sarabia 35., 50., Muriel 82.) - továbbjutott a Sevilla (7-1)

Beszámoló itt !

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Az ilyen meccsekért élsz és dolgozol. Kicsit csalódott voltam az első félidő után, mert azt láttam, hogy a játékosaim megijedtek. Pedig nem volt ma mit veszítenünk, ezért a lehető legjobb teljesítményt vártam el tőlük. Ott van Burekovic, óriási különbség volt például a beadásai minősége között az első és a második játékrészben, én tudom, mire képes. Nem vártam el győzelmet persze, de azt igen, hogy büszkébben és bátrabban játszunk majd, mint tettük azt a szünet előtt. Amikor aztán már voltak olyan pillanatok, amikor ez megtörtént, akkor boldog voltam, hogy 50-55 percet követően meg tudtunk mutatni a legjobb arcunkat.

Nekem eddig ez volt a csúcs, az ilyen meccsekért dolgoztam mostanáig és szeretnék még több ilyet átélni majd. Ez még csak a kezdet volt, nem a vég. Nekünk azért kell dolgoznunk, hogy még több ilyen mérkőzéseket játszunk, mint amilyen a Sevilla elleniek voltak. Tudjuk, milyen nehéz ide eljutni, milyen sokat és keményen kell ezért dolgozni, mennyit kell áldozni, de ezek a legjobb pillanatok, megéri értük hajtani.

"Kikaptunk összesítésben 7-1-re, de nekem ez az eddigi csúcs a pályafutásomban. Nekem ez egy beteljesült álom volt. Ha hiszel, ha dolgozol érte, az álmok igenis valóra válhatnak! Ezt magyarázom a játékosaimnak mindig, ezért hajtom őket és biztos van olyan pillanat, amikor utálnak ezért, de kell érdemelni ezeket a pillanatokat."

Zsótér Donát: - Szerencsém volt, Obinna jól vezette a labdát, jól is pattant fel előttem, arra kellett csak figyelnem, hogy jól eltaláljam. Szerencsére jól sikerült a lövés. A Haladás ellen rúgtam hasonló gólt jobbal. Saját magamnak szeretnék bizonyítani mindig és a csapatomat segíteni. Ugyanúgy készültem, mint bármelyik másik meccsre, nálam ez a normális, nem az ellenfelet nézem, mindig a maximumot akarom kiadni magamból. Szerintem ez sikerült a csapattal együtt, emelt fővel mehetünk le a pályáról.

Jesus Navasszal már az első meccs után is beszéltünk pár szót, ha valaki, mint ő azt mondja neked, hogy jó játékos vagy, akkor már biztos, hogy nyugodtan alszol.

Más kvalitású játékosok, vérprofik, de ugyanúgy odajöttek kezelni velünk, emberként kezeltek minket. (M4 Sport)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.