Budapest, 2018. augusztus 2. Az újpesti Mijusko Bojovic (k) a labdarúgó Európa Liga második selejtezõfordulójában játszott Újpest FC - Sevilla visszavágó mérkõzésen a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2018. augusztus 2-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

EL: Zsótér bombagólt lőtt a Sevillának, de az Újpest így is kikapott és kiesett - videó

Az Európa Liga második selejtezőkörének visszavágóján az Újpest hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Sevillától és kettős vereséggel búcsúzott.
Privacsek András 2018. augusztus 2., csütörtök 22:50
Szerző: Privacsek András 2018. augusztus 2., csütörtök 22:50

Az Újpest egyáltalán nem kezdett bátortalanul a Sevilla ellen, sőt, az első veszélyes helyzet a spanyolok kapuja előtt alakult ki, Zsótér 20 méteres lövése azonban kicsivel célt tévesztett. Nem sokkal később Nagy Dániel próbálkozása vágódott szögletre az egyik védőről. A 25. percben Escudero pontos beadását Litauszki nem tudta kirúgni, Sarabia pedig közelről a jobb sarokba helyezett.

A második félidő elején egy gyors kontra végén Sarabia 10 méterről duplázott. Az 58. percben Rico rosszul jött ki egy beadásra, Obinna azonban elkapkodta a lehetőséget, lövése után Gómez szögletre mentett. Egy perccel később Nagy lőtt fölé 10 méterről. A 75. percben Obinna ziccerben lépett ki, de 15 méterről gyengén rúgta el a labdát, Rico védeni tudott. Két perccel később Obinna egy remek cselsorozat után Zsótér elé passzolt, aki 20 méterről óriási gólt lőtt a bal felsőbe. A 3-1-es végeredményt Muriel állította be a hajrában, ezzel mindhárom EL-csapatunk elbúcsúzott

Újpest – Sevilla 1-3 (Zsótér 77., ill. Sarabia 35., 50., Muriel 82.), továbbjutott a Sevilla 7-1-el