U21: Győzött a magyar szív - paksi védő mentette meg a válogatottat

Kiizzadt, de nem érdemtelen győzelemmel nyitott az Eb-selejtezőkön a magyar U21-es válogatott, a Paks védője, Lenzsér a 92. percben fejelte a győztes gólunkat Málta ellen.
Dudás Gábor 2017. szeptember 5., kedd 18:53
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 5., kedd 18:53

Jól kezdtük a mérkőzést Gyirmóton. Előbb Zsótérnak volt egy jó távoli lökete, amit kiütött a kapus. A 16. percben aztán megszereztük a vezetést: Csernik beadását követően Makrai rosszul találta el a labdát, ami Bíró elé került, ő pedig közelről a léc alá bombázott (1-0).

Nem sokkal később azonban egyenlítettek a máltaiak: Beerman három védőnket is becsapta, és 15 méterről a bal sarokba lőtt (1-1).

A folytatás egyértelműen a miénk volt, de kétszer is a lécet találtuk el: előbb Bíró fejelt a kapufára, majd pedig Makrai távoli tekeréséhez hiányzott pár centi. Közvetlenül a szünet előtt ziccert hibáztunk, miután Makrai két jó csel után középre adott, Csernik azonban négy méterről a kapu mellé pörgetett.

A fordulás után is maradt a nagy magyar mezőnyfölény, de az utolsó passzok rendre hiányoztak az akcióink befejezéséhez. Bíró az 53. percben így is ziccerbe került, de estében leadott lövését védeni tudta a máltai kapus, Galea.

A másik oldalon néhányszor le tudtak kontrázni minket a vendégek, Degabriele pedig nagy helyzetben hibázott szerencsénkre a 71. percben.

Michael Boris Kundrákot és Koszta Márkot is beküldte a támadósorba, jöttek sorra a beadások a máltai 16-osra, Szoboszlainak pedig volt egy remek bombája a 79. percben, amit a máltai kapus "repülve" hárított.

A meccs végére teljesen beszorult a máltai csapat, a mieink elkeseredetten rohamoztak a második gólért, de ezúttal hiányzott az igazi kreativitás a támadásainkból. Jött azonban a 92. perc, Zsótér szabadrúgása és a paksi Lenzsér fejese, ami a kapuban kötött ki, és eldöntötte a mérkőzést (2-1).

U21: "Ez a nemzetközi szint, itt már nincsenek gyenge ellenfelek" - videó
Michael Boris szövetségi edző számított rá, hogy akár az utolsó pillanatban is meglehet a Málta elleni győzelem – meglett.