U19-es válogatott: Nem sikerült a főpróba, 4-0 a portugálok ellen

Nem sikerült jól az U19-es válogatott főpróbája az elitkör előtt: idegenben simán kikaptunk 4-0-ra a portugáloktól.
Mokány Lajos 2018. február 21., szerda 15:18
Szerző: Mokány Lajos 2018. február 21., szerda 15:18

Az U19-es válogatott ősszel Hollandiában harcolta ki az elitkörös szereplést a szlovénok és a máltaiak legyőzésével, a házigazda hollandok mögött a második helyen végezve. A márciusi, szkopjei elitkörben már nehezebb dolga lesz a mieinknek, a csoportból ugyanis csak egy csapat jut ki a finnországi Európa-bajnokságra, és az ellenfelek is erősebbek, az U19-es címvédő angolok mellett a házigazda macedónok és a lettek ellen lépünk pályára.

A Németh Antal vezette együttes február elején Görögországban játszotta idei első felkészülési mérkőzését, az 0-0-val zárult.

A portugálok elleni meccs ennél rosszabbul sikerült: 4-0-ra kaptunk ki. A szakmai stáb kilenc játékosra nem számíthatott klubkötelezettségeik vagy sérülés/betegség miatt, így a bő keretből több labdarúgónak is lehetősége nyílt arra, hogy az utolsó pillanatban bizonyítsa: helye van az elitkörre készülő válogatottban, bár esetükben kérdés, a mai meccs után ez mennyire sikerült.

A hazaiak Nuno Henrique góljával szereztek vezetést a 23. percben, 1-0 volt a félidő. Az 58. percben a Wolverhampton légiósa, Csóka Dániel öngólt vétett, majd később még Trincão (62') és Filipe Soares (90') is betalált. 4-0-ra nyert ellenfelünk, Portugália egyébként szintén az elitkörre készül, ők a korosztály top-csapataként kiemeltek voltak.

A mieink így álltak fel: Varga Á. - Krebsz, Berdó, Csóka, Takács Zs. - Kiss B., Stoiacovici, Kiss T., Tiefenbach - Torvund, Bencze (cserék: Varga G., Virág, Májer, Majnovics, Csonka, Bolla)

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.