Megvan! Csoportgyőztes lett a magyar U17 az Eb-n - videó

4-0-ra ütöttük ki Feröert az utolsó csoportmeccsünkön, a törökökkel játszunk majd a negyeddöntőben pénteken. Torvund és a visszatérő Szoboszlai is duplázni tudott kedden.
Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 15:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 9., kedd 15:40

Az első perctől mi irányítottunk Feröer ellen. Negyedórányi játék után Szerető passzát követően Torvund lövése kötött ki a jobb kapufán.  A 23. percben egy gyönyörű magyar támadás végén Csoboth lövését nyomta szögletre a kapus. A szöglet után Torvund közeli fejesével szereztük meg a vezetést (1-0).  Nem sokkal később Kiss beadását Szoboszlai váltotta gólra 11 méterről (2-0). A 29. percben jött a harmadik: Csoboth gurított középre, érkezett Torvund, aki 5 méterről nem hibázott (3-0).

A második félidőben is folytatódott a magyar dominancia, ellenfelünk a félpályán sem sűrűn jutott túl, jellemző, hogy Oroszi kapusnak először a 76. percben kellett igazán komolyan játékba avatkoznia egy kifutásnál.

A másik oldalon Szoboszlai viszont nem sokkal a szünet után megszerezte saját maga második és a magyar csapat negyedik gólját: a csapatkapitány egy 20 méteres szabadrúgást tekert el a rosszul felálló sorfal mellett, a labda pedig a bal kapufa mellé vágódott (4-0).

A hátralévő időben két Szoboszlai-löket, egy életveszélyes Csonka-beadás és egy bátor Timári-kísérlet is maradt a tarsolyunkban, de újabb gól már nem született.

A magyar válogatott így is csoportelsőként jutott tovább csoportjából, 7 pontot szerezve és veretlenül, a negyeddöntőben pedig a török fiatalokkal játsszunk majd pénteken.

A másik mérkőzésen a franciák egy utolsó pillanatban szerzett góllal győztek 2-1-re a skótok ellen, így ők is továbbjutottak, ellenfelük Spanyolország lesz a legjobb nyolc között.

FRISS: Megvan az újabb magyar meccs időpontja és helyszíne

Magyarország – Feröer-szigetek 4-0 (Torvund 26., 29., Szoboszlai 26., 48.)

Magyarország: Oroszi István – Kovács Krisztián, Mocsi Attila, Bolla Gergő, Majnovics Martin (Bencze Márk 48.) – Csonka András (Tímári Norman 60.), Szoboszlai Dominik – Szerető Krisztofer (Arday Dominik Alex 72.), Kiss Tamás, Csoboth Kevin – Torvund Alexander.

Franciaország – Skócia 2-1 (Gouiri 35., 80., ill. Rudden 42.)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Magyarország 7 pont (8-3), 2. Franciaország 6 (11-4), 3. Skócia 4 (4-3), 4. Feröer 0 (0-13)