Magyar-szlovák: "Számunkra ez egy döntő" – Kalmár szerint így célozható meg a győzelem

A sérülés miatt a válogatott keretből kimaradó középpályás úgy látja, lassan eljön Vida Krisztopher ideje és a jövőben a nemzeti csapat oszlopos tagja lehet,
Nyikes Zoltán 2019. szeptember 4., szerda 16:06
A sérülés miatt a válogatott keretből kimaradó középpályás úgy látja, lassan eljön Vida Krisztopher ideje és a jövőben a nemzeti csapat oszlopos tagja lehet,
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. szeptember 4., szerda 16:06

Ahogyan arról már korábban is beszámoltunk, a Dunaszerdahely és a magyar válogatott játékosa, Kalmár Zsolt térdműtéten esett át augusztus közepén, miután a középpályás már hónapok óta a térdszalagok krónikus gyulladásával küszködött, s több szakember is egyetértett abban, hogy az operáció lesz a legjobb megoldás.

Az akkori orvosi szakvélemény szerint Kalmárra nagyjából négytől hat hétig terjedő kihagyás vár, vagyis már akkor kiderült, hogy csak szeptember végén térhet vissza a pályákra, így kihagyja a Montenegró és a Szlovákia elleni válogatott mérkőzéseket.

A rehabilitációt Győrben csinálom délelőttönként, délután Dunaszerdahelyen edzek, ha minden jól alakul, akkor szeptember végén vissza tudok térni a pályára – árulta el a Kossuth Rádiónak adott nyilatkozatában Kalmár, aki úgy érzi, lassan eljön dunaszerdahelyi csapattársa, a Slovan ellen 5–2-re megnyert rangadón remeklő Vida Krisztopher ideje és a jövőben oszlopos tagja lehet a válogatottnak.

Kalmár hozzátette, beszélt a válogatott csapattársakkal, úgy tapasztalta, pozitív a hangulat a keretben, hiszen mindenki örül, ha magára húzhatja a címeres mezt.

– Ha ugyanolyan keményen és alázatosan játszunk, mint az utóbbi meccseken, főleg hazai pályán, akkor és a közönség is mellettünk áll, akkor sikeresen szerepelhetünk Szlovákia ellen is, de óriási munkát kell beletenni, hiszen tudjuk, hogy ellenfelünk milyen minőséget képvisel, azonban csapatmunkával és taktikai fegyelmezettséggel megcélozhatunk egy újabb hazai győzelmet.

Számunkra ez egy döntő, remélem, minden úgy alakul majd, ahogyan azt Marco Rossi eltervezi

– nyilatkozta a 15-szörös válogatott középpályás.

Kalmár a mostani szlovák keretből kiemelte korábbi győri csapatársát, a márciusi mérkőzéssel ellentétben ezúttal meghívót kapó Bénes Lászlót, a Borussia Mönchengladbach 21 éves támadóját.

– Ő az egyik, aki szervezheti a játékot és van benne kreativitás, de ugyanarra a csapatra kell felkészülni, amellyel márciusban találkoztunk és arra, hogy ne kövessük el az akkori hibákat újra.

Kalmár hozzátette, a Montenegró elleni felkészülési mérkőzést a tévén keresztül követi majd, de Szlovákia elleni Eb-selejtezőn már a Groupama Arénában szurkolna a csapatnak.

Olvastad már?
Válogatott: Szavazd meg Rossi Montenegró elleni kezdőcsapatát!
Csütörtökön este a podgoricai Városi Stadionban lép pályára felkészülési mérkőzésen a magyar válogatott. Lépj öt percre Marco Rossi szövetségi kapitány helyébe, és szavazd meg a kezdőcsapatot!
Elolvasom
Átigazolások
Puskás Akadémia
Megvan Balajcza utódja
Az Újpestre távozott Balajcza Szabolcs helyett januártól Molnár Péter felel a Puskás NB I-es csapata kapusainak felkészítéséért. A 42 esztendős szakember korábban NB III-as gárdánknál, illetve az U19-es együttesnél dolgozott. (pfla.hu)
Villámkarrier
Vignjevic máris távozik
A korábbi újpesti és kispesti szakvezető, Nebojsa Vignjevic másfél hónapot töltött el mindössze a görög Iraklisz kispadján.
Ferencváros
Varga 4,5 milliónál is többe került
Hajnal Tamás, a Ferencváros sportigazgatója részletesen beszélt Varga Barnabás görögországi átigazolásáról.
Tovább az összes átigazoláshoz