Újabb két csapat jutott ki a vb-re, az „elefántok” lemaradtak - videó

Marokkó legyőzte Elefántcsontpartot, így ott lehet a vb-n, Tunézia döntetlent játszott, de így is örülhet.
Budai László 2017. november 11., szombat 20:26
Szerző: Budai László 2017. november 11., szombat 20:26

Marokkó a csoport első, Elefántcsontpart a második helyéről várta az egymás elleni mérkőzést, amelyen eldőlt, hogy melyik csapat jut ki a 2018-as világbajnokságra. A marokkóiaknak ez egy döntetlennel is sikerülhetett.

Bár az „elefántok” játszottak hazai pályán, Dirar és Benatia góljával Marokkó már az első 30 percben kétgólos előnybe került. Ezt sikerült a meccs végéig megtartania, így győzelemmel jutott ki az oroszországi tornára, amelyről Elefántcsontpart így lemarad.

Szintén kijutott a vb-re Tunézia, amelynek elég volt egy 0-0-s döntetlen Líbia ellen, így a csoportját 14 ponttal, veretlenül zárta Kongó, Guinea és Líbia előtt.

Marokkó 1998, Tunézia 2006 után lehet ott ismét a tornán. A két nemzeten kívül Nigéria, Szenegál és Egyiptom szerepel majd Afrikából a vb-n.

VB-selejtezők, afrikai csoportok

Elefántcsontpart-Marokkó 0-2 - Dirar (25.), Benatia (30.)

Tunézia-Líbia 0-0

Kongói DK-Guinea 3-1 - Sidibe (61. - öngól), Bolingi (92. - 11-esből), Kebano (93.), ill. Keita Junior (71.)