Dzsudzsák a klubváltásáról: "Egyértelműen előrelépést jelent előző csapatomhoz képest"

Akár már pénteken debütálhat a magyar válogatott csapatkapitánya.
Dudás Gábor 2020. február 7., péntek 15:04
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 7., péntek 15:04

Mint arról beszámoltunk, Dzsudzsák Balázs az egyesült arab emírségekbeli élvonalbeli bajnokságon belül váltott csapatot: azután, hogy előző klubja, az Ittihad Kalba szerződést bontott vele, a magyar válogatott csapatkapitánya az al-Ain gárdájához igazolt.

A 108-szoros magyar válogatott játékos új csapata 2018-ban a klubvilágbajnokság ezüstérmese volt, de a mostani szezonban is bajnoki címet szeretne szerezni és az Ázsiai Bajnokok Ligájában is a lehető legtovább szeretne eljutni. Az al-Ain eddig egyszer nyerte meg az Ázsiai Bajnokok Ligáját (2003-ban), de 2005-ben és 2016-ban is döntős volt a sorozatban. 2 éve a klubvilágbajnokságon szintén finalista volt, míg hazájában összesen 13 bajnoki címmel és 7 kupagyőzelemmel büszkélkedhet.

(Az al-Ain otthona, a 25 ezres Hazza Bin Zayed Stadion)

Nagyon örülök, hogy az ázsiai régió egyik legjelentősebb klubjához kerültem – nyilatkozta a válogatott csapatkapitánya az mlsz.hu-nak.

– Nagyon boldog vagyok, hogy néhány nappal azután, hogy az eddigi klubom úgy döntött, nem számol velem a jövőben, egy olyan csapathoz igazoltam, amely egyértelműen előrelépést jelent előző csapatomhoz képest.

Hihetetlen az infrastruktúrájuk, a múltjuk, a szurkolóik és jelenleg is harcban vannak a bajnoki címért, ahogy az Ázsiai Bajnokok Ligájában is érdekeltek, így jövő héten már ott is meccsünk lesz. Az al-Ain korábban egyébként megnyerte már ezt a sorozatot, emellett pedig 13-szoros bajnok és 2018-ban a klubvilágbajnokságon ezüstérmes volt. A bajnokság és a BL, úgy érzem, kitűnő lehetőséget ad arra, hogy a válogatott előtt álló komoly kihívásokra is a lehető legjobban felkészülhessek és minél jobban tudjam majd segíteni a csapatot.

A csapat jelenlegi vezetőedzője a portugál Pedro Emanuel, aki korábban a ciprusi Limassollal kupát és szuperkupát is nyert. Dzsudzsák bajnokin már pénteken bemutatkozhat új klubjában (17:15-kor a Sharjah csapatát fogadja a ligában), jövő héten pedig már az ázsiai BL-sorozatban is pályára léphet.

Légiósok: Megvan Dzsudzsák Balázs új csapata - hivatalos
Eldőlt, hol folytatja pályafutását a magyar válogatott csapatkapitánya. Frissítés: az MLSZ szerint hivatalos a klubváltás.