Barca-Real: Csontzene, 4 gól, 1 piros és elmaradt tizenegyes az El Clásicón - videó

2-2-es döntetlennel ért véget vasárnap este a Barcelona és a Real Madrid voltaképp tét nélküli, de így is nagyon feszült szuperrangadója. Messi és C. Ronaldo is betalált, utóbbi pedig meg is sérült.
Dudás Gábor 2018. május 6., vasárnap 22:44
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 6., vasárnap 22:44

A már bajnok Barcelona a 11. percben vezetést szerzett a Camp Nouban: Messi indítása után Sergi Roberto jobb oldali beadása találta meg az ötösél egyedül érkező Luis Suárezt, aki a remek akció végén, kapásból a bal alsóba lőtt (1–0).

Nem sokat váratott magára az egyenlítés sem, a 15. percben Kroos-Benzema-Ronaldo volt a labda útja, utóbbi közelről kotort a hálóba, megszerezve a Real 400. gólját az El Clásicók történetében. A portugál bele is sérült a góljába (Piqué pakolt oda neki), de az első félidőt végigjátszotta a klasszis. És voltak is még lehetőségei, egy ízben például Ter Stegennek kellett bravúrt bemutatnia kísérleténél.

A félidő zárásaként a már addig is öt sárgát kiosztó Alejandro Hernández játékvezető (ment az adok-kapok rendesen végig) piros lappal jutalmazta Sergi Roberto nyaklevesét, amit Marcelónak osztott ki. 1-1-gyel fordultak a felek.

Közeledik Neymar a Realhoz, csapattársa szállt bele Messibe - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából, valamint a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.

A tíz emberrel küzdő Barca jobban kezdte a második játékrészt és gyorsan vezetést is szerzett újra. Az 53. percben Messi két csel után lőtte a labdát 17-ről a jobb alsóba (2-1) - a madridiak szerint a találat előtt a gólpasszos Suárez szabálytalanul szerelte Varane-t. Nem sokkal később a bíró elvette Suárez gólját les miatt.

A 70. percben Messi talán meccslabdát puskázott el - Navas nagyot védett -, aminek meg is lett a büntetése. A 73. percben Asensio lekészítését Bale zúdította 20 méterről a kapuba, 2-2-re alakítva az állást.

A 76. percben Jordi Alba vágta fel a 16-oson belül Marcelót, de a büntető elmaradt - a madridiak heves reklamálása mellett. A hajában Messi még kétszer villant, egyszer kevéssel lőtt a jobb sarok mellé, egyszer pedig Navas védett megint bravúrral. Semedo a végén a saját szurkolóira hozta a frászt, majdnem a saját kapujába fejelve.

A végül igazságosnak mondható döntetlennel a Barcelona továbbra is veretlen a bajnokságban, de legnagyobb riválisát ezúttal sem tudta legyőzni.

Barcelona - Real Madrid 2-2 (L. Suárez 11., Messi 53., ill. C. Ronaldo 15., Bale 73.) - piros lap: S. Roberto (Barcelona, 47.)

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt!

Mindenki kivan a Barca-Real bírója miatt: 6 gigászi bakiját szedték össze - videók
Két elmaradt pirostól a meg nem adott gólon át a be nem fújt 11-esig: Alejandro Hernández játékvezető "legszebb" jelenetei az El Clásicón.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.