Topligák: A Juve egy 97. percben rontott 11-es miatt kapott ki, Gulácsiék a Dortmundot verték – videó

Az Arsenal együttese a hosszabbításban bukott el egy pontot, míg a Juve több mint két év után kapott ki hazai pályán az olasz bajnokságban.
admin 2017. október 14., szombat 20:47
Szerző: admin 2017. október 14., szombat 20:47

Ugyan a Juventus együttese az első félidőben Douglas Costa találatával megszerezte a vezetést a Lazio ellen a római gárda nem hagyta ennyiben a találkozót. A fordulás után Immobile először akcióból, majd büntetőből is eredményes volt, így a vendégek megfordították a találkozót. Az utolsó szó azonban a hazaiaké lehetett volna, ám Paulo Dybala a 97. percben büntetőt hibázott. A Juventus 2015 augusztusa után szenvedett ismét vereséget hazai pályán a Serie A-ban.

Juventus - Lazio 1-2 (D. Costa 23., ill. Immobile 47., 54.)

Az Arsenal Per Mertesacker első félidőben szerzett fejesgóljával ragadta magához a vezetést a Watford ellen. Érdekesség, hogy a védőnek ez volt az első gólja 2013 decembere óta. Sokáig úgy tűnt, hogy ez a találat el is dönti a három pont sorsát, ám a 71. percben Troy Deeney értékesített egy büntetőt, így kiegyenlítette a találkozó állását. A végső hideg zuhany a találkozó 92. percben érte a vendégeket, amikor Cleverley találatával a Watford otthon tartotta a három pontot.

Watford - Arsenal 2-1 (Deeney 71. – 11-esből, Celeverley 92. ill. Mertesacker 39.)

Gulácsi Péterrel a kapujában lépett pályára a RB Leipzig csapata a Dortmund ellen. A hazaiak egy hatalmas hibát kihasználva egyből előnyhöz jutottak. Az egyik lipcsei védő elkönnyelműsködött egy helyzetet, Aubameyang lecsapott a labdára és már a magyar kapus sem tudott hárítani. A bekapott gól után összekapták magukat a vendégek és előbb Sabitzer, majd Poulsen találatával megfordították a találkozót. A fordulást követően Augustin büntetőből növelte háromra a lipcsei előnyt, de Aubameyang büntetőből még szépített az eredményen. Az ötgólos mérkőzésen kétszer a piros lap is megvillant, először a dortmundi Sokratis, majd a lipcsei Ilsanker jutott a kiállítás sorsára.

Borussia Dortmund - RB Leipzig 2-3 (Aubameyang 4., 64. – a másodikat 11-esből ill. Sabitzer 10., Poulsen 25., Augustin 49. – 11-esből)

A találkozók összefoglalói:

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.