Nyolc hónap után, irreális talajú pályán rúgott bombagólt Marco Reus – videó

Remekül sikerült Marco Reus visszatérése, aki a korábbi csapatát, a Borussia Mönchengladbachot bombagóllal büntette a Bundesliga 23. játéknapján.
Csakfoci Admin 2018. február 18., vasárnap 20:02
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 18., vasárnap 20:02

Irreális talajú pályán játszott – pályabejárást követően a játékvezető, Bastian Dankert úgy döntött, nem halasztja el a meccset - egymással a Borussia Mönchengladbach és a Borussia Dortmund a Bundesliga 23. fordulójában. A találkozón a sérüléséből felépülő Marco Reus a kezdőben kapott helyet.

Nyolc hónap után ismét gólt rúgott a német válogatott középpályás. Marco Reus a bizalmat góllal hálálta meg, Schürrle bal oldali beadását igazítás nélkül a kapuba bombázott, Yann Sommernek esélye sem volt a hárításra (0-1). A 44. percben a hazaiak hat méterről a bal alsóba gurított, de a spori les miatt érvénytelenítette a találatot.

Az 55. minutumban Bürki kétszer is bravúrral hárított, míg Sokratis a közvetlenül a gólvonal közeléből tisztázott. A folytatásban a hazaiak próbálkoztak az egyenlítéssel, de nem tudtak túljárni a dortmundiak kapusának eszén.

A találkozó végül 1-0-s dortmundi győzelemmel ért véget, és ezzel a Gladbach zsinórban negyedik mérkőzését veszítette el.

Bundesliga 23. forduló

Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund (Reus 32.)

Korábban játszották

Augsburg–VfB Stuttgart 0–1 (M. Gómez 27.)
1. FC Köln–Hannover 1–1 (Osako 29., ill. Füllkrug 37.)
Freiburg–Werder Bremen 1–0 (Petersen 24. – büntetőből)
Hamburg–Bayer Leverkusen 1–2 (Hahn 71., ill. Bailey 40., Havertz 50.)
Wolfsburg–Bayern München 1–2 (Didavi 8., ill. Wagner 64., Lewandowski 91. – büntetőből)
Schalke–Hoffenheim 2–1 (Kehrer 11., Embolo 28., ill. Kramaric 78.)
Hertha BSC–Mainz 0–2 (Quaison 40., 65.)