Dárdai-bravúr a Bayern ellen, újabb Nikolics-gól, Koman életjelet adott - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. október 2., hétfő 11:17
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 2., hétfő 11:17

NÉMETORSZÁG

2-1-s kölni sikerével az RB Leipzig fellépett a német bajnokság 4. helyére. Gulácsi Péter védte a vendégek kapuját, a kapott gólról nem tehetett, de volt több fontos mentése / védése is a találkozón.

2-0-ra is vezetett a Carlo Ancelottit a héten leváltó Bayern München a berlini Olimpiai Stadionban, miközben a Herthának előbb megítélt, majd a videóbíró döntése alapján elvett egy 11-est a játékvezető. Így sem adta fel azonban Dárdai Pál csapata, két perccel a második bajor gól után szépített, majd újabb öt perc elteltével döntetlenre mentette az elúszni látszó Bundesliga-bajnokit.

Szalai Ádám sérülés miatt hiányzott a Freiburg elleni bajnokiról, amelyet meglepetésre az eddig nyeretlen házigazda zárt győztesen (3-2), elvéve a Hoffenheim veretlenségét.

3-0-ra kikapott a másodosztályban a két magyart is foglalkoztató Greuther Fürth. Megyeri Balázs végigvédte a Kaiserslautern elleni, idegenbeli mérkőzést, Pintér Ádám viszont nem volt tagja a meccskeretnek.

Bejelentették: Új csatornán nézhetjük a Bundesligát és a Nemzetek Ligáját is
Jövőre új csatornára kerülnek hazánkban a Bundesliga küzdelmei. A német bajnokság küzdelmei mellett a Nemzetek Ligájának közvetítési jogait is megszerezték.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám kispados volt, a Bologna 1-0-ra nyert a Genoa otthonában.

Hutvágner Gergely, a Sampdoria mindössze 17 éves magyar kapusa ezúttal nem volt tagja a meccskeretnek az Udinese ellen, csapata 4-0-ra kapott ki.

A másodosztályban a még felépülőben lévő palermói magyar csatár, Balogh Norbert nem volt tagja a keretnek az Ascoli elleni bajnokin (0-0).

SPANYOLORSZÁG

A súlyos sérülésen átesett Hidi Patrik még nem játszhat a második ligás Oviedóban, amely hétfőn este lép majd pályára a Zaragoza ellen.

TABELLÁK: A topligák állása itt!

FRANCIAORSZÁG

A Dijon Lang Ádám nélkül 1-1-es döntetlent játszott a Strasbourggal hazai pályán.

Bese Barnabás csapata, a Le Havre hétfőn este játszik majd a francia másodosztályban.

ANGLIA

Bogdán Ádám ezúttal sem volt kerettag a Liverpoolban, amely 1-1-re végzett a Newcastle otthonában.

PORTUGÁLIA

Bíró Bence is pályára lépett a másodosztályban, a Vitoria Guimares második csapatában, de pechjére öngóllal járult hozzá csapata 3-0-s vereségéhez az U21-es válogatott támadó a Gil Vicente ellen.

LENGYELORSZÁG

A 3-0-s végeredménnyel zárult Lech Poznan - Legia Varsó rangadón a vendégek magyar válogatott középpályása, Nagy Dominik végig a pályán volt, de ő sem tudott segíteni csapatán. Pedig a hajrában büntetőt is kiharcolt, amit azonban előbb megadott a játékvezető, de utána, egyik segítője jelzésére megváltoztatta az ítéletet, majd kifelé ítélt szabadrúgást, sőt, az eredetileg kiosztott sárgát is visszavonta a spori.

Kecskés Ákos (Termalica) kezdőként 64 percet játszott a Wisla Plock otthonában 1-0-ra elveszített bajnokin.

A napokban komoly kritikát is kapott Gyurcsó Ádám 78 percet játszott hazai pályán a Pogon Szczecin együttesében, a Korona Kielce elleni bajnokin (0-0).

UKRAJNA

Kádár Tamás végigjátszotta a meccset a Dinamo Kijevben, a fővárosi gárda 4-4-es döntetlent játszott a Zorja otthonában megrendezett bajnokin.

SZLOVÁKIA

Vida Kristopher kezdőként 49 percet játszott, Kalmár Zsolt végig a pályán volt, miközben a Dunaszerdahely 2-0-ra kikapott a Trnava elleni rangadón (Mervó Bence nem volt a keretben) Mindkét magyar játékos sárga lapot kapott a találkozón. A napokban a csakfoci.hu-nak hosszabb interjút adó Marco Rossi pedig hevesen reagált a vereségre:

Rossi durván kifakadt az ellenfélre és a bíróra is: "Ilyet sehol nem láttam, ez egy nagy színház volt"
A DAC emberhátrányban szenvedett vereséget az éllovas Nagyszombat otthonában a 13 lapot hozó rangadón. A meccs után Marco Rossi, a dunaszerdahelyiek vezetőedzője a játékvezető és az ellenfél viselkedését is kritizálta.

Eközben a Slovan Bratislava 1-1-s döntetlent játszott a forduló másik rangadóján, a Nyitra ellen, Holman Dávid pedig végig a pályán volt a pozsonyiaknál.

AUSZTRIA

Az élvonalban Szántó Tamás (Rapid) és Varga Barnabás (Mattersburg) sem volt kerettag, előbbi sérülése miatt.

A másodosztályban a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liefering 6-1-re kikapott a Ried otthonában. A 16 éves magyar támadó középpályás végigjátszotta a találkozót.

DÁNIA

A Korcsmár Zsoltot foglalkoztató és végig a pályán tudó Midtjylland 4-1-re verte az Aalborgot és második az élvonal tabelláján.

SVÁJC

A Vécsei Bálintot a szünetig a pályán tudó Lugano 3-0-ra kikapott az FC Zürich stadionjában. A magyar középpályás a 7. percben sárga lapot kapott.

BELGIUM

Köteles László nem kapott helyet a Genk keretében, csapata 3-3-s döntetlent játszott az Eupen otthonában.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimir - az idényben először lépett pályára - rögtön végigjátszotta a meccset a másodosztályú Adanasporban, és a győztes gólt ő készítette elő a 93. percben az Erzurum elleni bajnokin.

CIPRUS

Sallai Roland végigjátszotta csapata idegenbeli meccsét, az APOEL 1-0-ra nyert az Alki Oroklini pályáján.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos csapata, a Kairat Almaty zsinórban nyolc győzelem után ikszelt, az Irtis Pavlodar elleni idegenbeli bajnokin (1-1) a magyar válogatott középpályás végig ott volt a pályán.

ALBÁNIA

Adorján Krisztián csapata, a Partizani hétfőn 17 órától játszik majd a Lushnja gárdája ellen.

USA

Nikolics Nemanja góljával a Chicago Fire 1-1-es döntetlent játszott a vendég New York City FC-vel az MLS alapszakaszának szombati játéknapján, így a magyar csatár immár egyedül áll a góllövőlista élén. Nikolics a 20. percben talált a hálóba, ezzel 21 gólnál jár, tovább javítva a klubcsúcsot. A New York részéről David Villa volt eredményes, a spanyol sztár a portlandi Diego Valerivel holtversenyben 20-20 góllal a második helyen áll a mesterlövészek rangsorában. A Chicago 52 ponttal a negyedik a keleti főcsoportban, s már korábban biztosította helyét a rájátszásban.

2-0-ra kikapott a D.C. United a Columbus otthonában, Stieber Zoltán az 55. percben lépett pályára, néhány nappal azután, hogy megszerezte első gólját Amerikában.

Németh Krisztián is a kispadról állt be a New England Revolution csapatába, a 76. percben. A Revs 0-0-s döntetlent játszott az Atlantával.

Sallói Dániel kezdőként végig a pályán volt a Kansasben, amely 1-0-ra kikapott otthon a Vancouvertől.

IZRAEL

Korhut Mihály csapata, a Hapoel Beer-Sheva legközelebb csak október 14-én játszik majd a bajnokságban, ezen a hétvégén nem lépett pályára.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs csapata az al-Vahda remek hajrát kivágva a hosszabbításban darálta be az emberhátrányban játszó al-Dafra együttesét. A magyar légiós egy büntetőt ugyan elhibázott, de a végén az ő góljával biztosította be a hazai csapat a győzelmet.

HONGKONG

Vadócz Krisztián klubja, a Kitchee bajnokiját elhalasztották a Kouangchou ellen.

KÍNA

Guzmics Richárd (Jenpien) és Huszti Szabolcs (Changchun Yatai) sem volt pályán, szünet van a kínai bajnokságban október közepéig.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csereként, a 72. percben lépett pályára a Jeonnam Dragons csapatában, de vele sem tudta elkerülni a vereséget klubja a Szöul elleni bajnokin (0-1).