BL: Szalai edzője kiborult a piroson, Mourinho gólörömét látni kell, C. Ronaldo óriási rekordja - videók, visszhangok

Alábbi összeállításunkban megnézhető a BL keddi játéknapjának legnagyobb védése, legnagyobb kihagyott helyzete, leglátványosabb gólöröme, C. Ronaldo rekordja, valamint Szalai Ádám edzőjének reakciója a csatár piros lapjára.
Mokány Lajos 2018. november 28., szerda 9:00
Szerző: Mokány Lajos 2018. november 28., szerda 9:00

A játéknap kiborulása

Julian Nagelsmann, a Hoffenheim vezetőedzője szerint egyértelműen óriási hiba volt Szalai Ádámot kiállítani.

- A két sárga lap abszolút botrányos ítélet, szerintem Szalai Ádám egyikért sem érdemelt lapot.

A második lapnál Ádám a labdát támadta az ellenfél tizenhatosán belül. Elfogadom, hogy úgy ítéli meg, hogy erre lapot ad. Viszont teljesen más a helyzet, ha két percen belül két egymást követő esetnél dönt így.  A bíráskodás ezúttal nem volt Bajnokok Ligája-szintű. Ami a folytatást illeti: nem hiszem, hogy ennél lehet jobban játszani 10 emberrel, mint ahogy mi tettük, viszont a helyzeteinket be kellett volna lőni. Brutális, hogy ezek után a 92. percben kaptunk gólt.

A játéknap rekorddöntése

A Juventus Cristiano Ronaldo gólpassza - és Mandzukic - gólja után 1-0-ra verte a Valenciát, ami továbbjutást ért. A győzelem pedig rekorddöntést a portugál klasszisnak: 157. BL-mérkőzésén 100. sikerét aratta Ronaldo - ő az első, aki elérte ezt a határt. Érdekesség, hogy négy klubot leszámítva - Real Madrid, Barcelona, Bayern München és Manchester United - az eddigi összes BL-résztvevő klubot lepipálja a győzelmek terén.

A játéknap gólöröme

José Mourinho nevéhez fűződik, aki miután Marouane Fellaini a 91. percben döntött a Young Boys ellen, földhöz vágta a közelben lévő kulacstartó rekeszt.

A játéknap védése

Igaz, ahhoz hogy Mourinho ünnepelni tudjon, kellett David de Gea nagy védése is, aki még 0-0-nál mentett hatalmasat a svájciak ellen. Ez is kellett a nehezen megszerzett sikerhez, amely a United továbbjutását jelentette.

A játéknap kihagyott helyzete

Az AS Roma még 0-0-nál hagyott ki hatalmas helyzetet a Real Madrid ellen, Ünder hibázott. A hiba megbosszulta magát, hiszen a madridiak végül 2-0-ra nyertek.

BL: Szalait másfél perc alatt kiállították, hét csapat már továbbjutott - videók
Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim 0-2 után talpra állt a Sahtar ellen, de a magyar csatár másfél perc alatt két sárgát is összeszedett, a német gárda pedig a 92. percben veszített. A keddi BL-eredmények, gólok és gólszerzők.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.