Nemcsakfoci: Bottas volt a leggyorsabb, Hamilton csak az 5. helyről rajtol Amerikában

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte az Egyesült Államok Forma-1-es Nagydíjának szombati időmérő edzését Austinban.
Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 23:23
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 23:23

Bottas pályafutása 11., idei ötödik edzéselsőségét érte el, Amerikában pedig első alkalommal nyert időmérőt. A pontverseny második helyezettje mellől, szintén az első sorból rajtolhat vasárnap a német Sebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnoka.

A harmadik időt Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája autózta. A címvédő brit Lewis Hamilton - aki vasárnap megszerezheti hatodik vb-címét - csupán ötödik lett a Mercedesszel.

Mivel Hamiltonnak most 74 pont az előnye az összetettben csapattársával, Bottasszal szemben, öt pont hiányzik neki ahhoz, hogy ismét vb-győztes legyen.

Sergio Pérez, a Racing Point mexikói pilótája pénteken a második szabadedzésen nem állt meg, amikor kihívták a kötelező mérlegelésre, sőt csapata kerékcseréket is végrehajtott, mielőtt visszatolta volna az autót, ezért a sportfelügyelők döntése értelmében vasárnap csak a boxutcából rajtolhat.

Az 56 körös futam vasárnap - magyar idő szerint - 20.10-kor rajtol Austinban. (MTI)