Leekens rémisztő rekordja: 10 éve nem kezdett így senki a válogatottnál

Évtizedes "csúcs" a belga kapitányé, mindenki nyert legalább egy meccset a rajtján hét elődje közül.
Dudás Gábor 2018. június 7., csütörtök 11:06
Szerző: Dudás Gábor 2018. június 7., csütörtök 11:06

Mint ismeretes, a Georges Leekens-korszak harmadik meccsén is nyeretlen maradt a magyar válogatott, 1-1-es döntetlent játszva a kazahok és a skótok elleni hazai vereséget követően.

Az M4 Sport mutatott rá arra, hogy ezzel a belga kapitány különös és nem túl pozitív rekordot tudhat magáénak az elmúlt egy évtizedet tekintve. Leekens előtt hét szövetségi kapitány sem kezdett olyan rosszul a válogatott kispadján, mint ő (a hétből két trénernek, Csábi Józsefnek, illetve a belga stábjában is helyet kapott Szélesi Zoltánnak egy, valamint két meccs jutott, de mindketten tudtak így is győzni).

Leekens látott pozitívumokat a fehéroroszok ellen is: „Lépésről lépésre haladunk, fel kell építeni a játékunkat”
Georges Leekens vezetésével három meccs után is nyeretlen a magyar válogatott. A fehéroroszok elleni 1-1 után Gulácsi Péter teljesítményét és a csapaton belüli jó hangulatot emelte ki a belga kapitány.

Egyedül Egervári Sándornak volt két veresége az első két meccsén - akárcsak Leekesnek -, de tegyük hozzá, hogy azokat Svédország, illetve Anglia ellen vívta a nemzeti csapat, majd a harmadik találkozón, Moldova ellen már megszületett az első Egervári-siker a válogatottnál. Leekens esetében erre legalább szombatig és a negyedik, Ausztrália elleni meccsig biztosan várnunk kell.

A legjobb rajt egyébként Dárdai Pál nevéhez fűződik az elmúlt 10 évben, 2 győzelemmel és 1 döntetlennel kezdett, de Bernd Storck és Erwin Koeman sem kapott ki.