NB III: Az első Fradi-vereség, NB I-es győri gólok, Újpest: Tízből semmi - eredmények

Ez történt a hétvégén a harmadosztályban.
Dudás Gábor 2016. október 9., vasárnap 16:13
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 9., vasárnap 16:13

Keleten az Újpest II tizedik meccsén is vereséget szenvedett, az egyelőre a feljutásért harcoló Jászberény otthonában, a gólkülönbsége 11-40. Az éllovas Monor a Loki második együttesét verte idegenben, 2-1-re, az ugyancsak dobogós Putnok pedig otthon intézte el a Salgótarjánt.

A Közép-csoportban először kapott ki, méghozzá Hódmezővásárhelyen az FTC második csapata, méghozzá egy 90. percben esett góllal, 2-1-re. Az első helyen tanyázó Szigetszentmiklós továbbra is hibátlan viszont, a tizedik meccsén négyet vágott a Duna-parti gárda. A második Budafok Békéscsabán győzött, a harmadik Dunaújváros pedig Méhkeréken ikszelt.

Nyugaton a magabiztos, ötpontos előnnyel vezető, tíz meccséből kilencet megnyerő Érd simán verte a csoportrangadón a második Csornát, ennél is nagyobb fölénnyel verte a harmadik helyen tanyázó ETO a Komáromot, a győrieknél négy korábbi NB I-es játékos, Zamostny, Beliczky, Vadász és Kabát is eredményes volt.