NB II: Robog az NB I felé a Soroksár, vendégsiker a csúcsrangadón, Szpari: 7-0 - eredmények

Tíz emberrel küzdött, de kikapott a Kisvárda, három nyíregyházi dupla, "őszi bajnok" a Soroksár.
Dudás Gábor 2016. december 4., vasárnap 13:58
Szerző: Dudás Gábor 2016. december 4., vasárnap 13:58

Féltávnál is a Soroksár a Merkantil Bank NB II listavezetője, miután vasárnap, a 19. fordulóban Huszák góljával nyert Szolnokon.

Két elsőszámú üldözője, a Kisvárda és a Balmazújváros egymással játszott végig kiélezett rangadót, amelyet Fekete Ádám 34. percben szerzett találata döntött el. A Kisvárda a 42. percben ráadásul emberhátrányba is került, ennek ellenére voltak helyzetei a döntetlenhez, míg a másik oldalon egy kapufánál dőlt el kis híján végleg a találkozó a hajrában. Maradt az 1-0, a Balmazújváros átvette a második helyet a várdaiaktól.

TOVÁBB: A bíró sem tudta, bent volt-e az NB II-es rangadó meg nem adott gólja - videó

Véber György újabb sikert könyvelhetett el a Nyíregyháza kispadján, nem is akármilyet, hiszen a Szpari idegenben ütötte ki 7-0-ra a Cigándot. Kártik, Tamási és Tisza is duplázott a vendégeknél. A hazaiak az utolsó bő tíz percben emberhátrányban játszottak.

Tovább folytatta meglepő szereplését az újonc Mosonmagyaróvár, amely a Vác ellen szerzett pontjával őrzi hatodik helyét.

MERKANTIL BANK NB II, 19. FORDULÓ

Szolnok – Soroksár 0-1 (Huszák 70.)

Kisvárda – Balmazújváros 0-1 (Fekete Á. 34.)

Cigánd – Nyíregyháza 0-7 (Kártik 24., 31., Tamási 38., 80., Tisza 66.,79. – a másodikat 11-esből, Heffler N. 92. –  11-esből)

Vác – Mosonmagyaróvár 1-1 (Mátyás 44., ill. Jasarevic 86.)

SZEOL – Dorog 1-1  (Puskás Cs. 80., ill. Berkó 65.)

Később: (Dobogón a Puskás Akadémia, a hajrában mindent bukott a ZTE - ez történt a későbbi meccseken!)

15.00: Csákvár – Siófok

15.00: Békéscsaba – Szeged 2011

15.00: Soproni VSE – Cegléd

15.00: Puskás Akadémia – Budaörs

15.00: Kozármisleny – ZTE