NB II: Brutális veréssel és ollózós góllal vette át az első helyet a ZTE - eredmények, videó, tabella

Már a Zalaegerszeg vezeti a Merkantil Bank NB II táblázatát: a kék-fehérek vasárnap 6-1-re ütötték ki otthon a Siófokot, ezzel alaposan kihasználták a Gyirmót hazai vereségét. Az összes eredmény és gólszerző a fordulóból itt!
Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 18:59
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 18:59

Miután a Kaposvár az Újpest után a Gyirmótot is legyőzte a héten, a ZTE megkapta az esélyét annak, hogy átvegye a vezetést az NB II tabelláján.

A zalaiak éltek is a lehetőséggel, már az első félidőben három gólt rúgva ütötték ki végül 6-1-re a vendég Siófokot a 20. forduló zárómeccsén, így egy körrel az őszi idény vége előtt Dobos Barna csapata áll az élen. A hazaiak dolgát egy siófoki piros lap is megkönnyítette a második játékrész elején, Babati Benjámin duplázni tudott, második találata pedig igen látványosra sikeredett, a kapunak háttal állva, kapásból ollózott a hálóba a 69. percben.

Az utolsó idei, 21. körben a ZTE Csákvárra látogat majd, a Gyirmót pedig Tiszakécskén vendégeskedik.

Merkantil Bank NB II, 20. forduló:

ZTE – BFC Siófok 6-1 (Babati 2., 69. – az elsőt 11-esből, Bedi 18., Hudák 44., Novák Cs. 56. – 11-esből, Madarász 76., ill. Medgyes 91.)  piros lap: Lorentz (Siófok, 55.)

Gyirmót – Kaposvár 0-1 (Lázár 38. – öngól) – piros lap: Varga (Gyirmót, 82.)

Monor – Vasas 0-2 (Balajti 62., 81. – az elsőt 11-esből)

Mosonmagyaróvár – Békéscsaba 3-0 (Szabó V. 40., 44., Kozma 71.) – piros lap:: Ribánszki (Békéscsaba, 55.)

Kazincbarcika – Nyíregyháza 1-2 (Kanalos 54., ill. Pekár 29., Rezes 73.)

Ájulás, koponya-CT, összevarrt száj: A meccsről vitték kórházba a Szpari játékosát
Ijesztő jelenet és sérülés miatt kellett mentővel elszállítani a Kazincbarcika-Nyíregyháza mérkőzésről a vendégek játékosát, Hornyák Marcellt vasárnap.

Soroksár – Tiszakécske 1-1 (Lőrinczy 68. –11-esből, ill. Mihály 80.)

Budafok – Vác FC 2-1 (Kovács D. 3., Pölöskei 44., ill. Murai 52.)

Budaörs – ETO FC Győr 3-1 (Sajbán Máté 6., 57., Lengyel 89., ill. Jakab 15.)

Cegléd – Csákvár 2-1 (Kárász 35., 43., ill. Kiprich D. 86.)

Dorog – Balmazújváros 0-0

Az NB II állása:

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.