Az Újpest-verők újabb bravúrja: Az NB II listavezetőjét is legyőzték - videó

A második nagy skalpját is megszerezte a héten a Kaposvár: Waltner Róbert csapata szerdán a címvédő Újpestet ejtette ki a Magyar Kupából, vasárnap pedig egy öngóllal megverték idegenben az NB II tabelláját (még?) vezető Gyirmótot.
Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 17:50
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 9., vasárnap 17:50

A feljutásra pályázó Gyirmót egy héten belül második hazai vereségét szenvedte el, ráadásul megint egy öngóllal. A Kaposvár elleni bajnoki a 38. percben dőlt el: a hazaiak védője, Lázár Patrik menteni akart, ehelyett eltekerte a labdát a kapujából kimozduló csapattárs, Rusák mellett.

A folytatásban a másik kapus, Pogacsics nagy védéseiről is szólt a találkozó, de a vendégek is közel jártak az újabb gólhoz, ám a 82. percben a Varga piros lapos lerántása és Tömösvári esése után megítélt 11-esnél Beliczky jobb lábas lövését Rusák lábbal szögletre tudta rúgni.

Így maradt a 0-1, a Kaposvár újabb bravúrjával szorosan üldözi a Gyirmót-ZTE duót, míg a győriek a Nyíregyháza elleni vereség után ismét egy öngóllal kaptak ki otthon és várhatóan elveszítik első helyüket a Siófokot éppen 3-0-ra verő Zetével szemben.

Merkantil Bank NB II, 20. forduló:

Gyirmót - Kaposvár 0-1 (Lázár 38. - öngól) - piros lap: Varga (Gyirmót, 82.)

A korábbi vasárnapi meccseken:

NB II: Lendületben a Vasas, lejtmenetben az ETO - eredmények, tabella
Zsinórban harmadik mérkőzését megnyerve lépked előre a tabellán a Vasas, az ETO viszont már négy meccs óta nyeretlen, miközben a kiesés ellen küzdő Mosonmagyaróvár újabb bravúrt ért el.
ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.