NB II: Az MTK nyerte a Vass-testvérek csatáját, az újabb győzelemmel már 14 ponttal vezet - tabella

A kék-fehérek hamar hátrányba kerültek, de végül ők nyerték meg az ötgólos mérkőzést. Zsinórban hatodik találkozójukon győztek.
Budai László 2018. március 16., péntek 16:58
Szerző: Budai László 2018. március 16., péntek 16:58

Jól kezdte a Budafok az MTK elleni NB II-es mérkőzést. Egy bedobás utáni csúsztatást követően Csizmadia bombázott a vendégek kapujába (1-0). A kék-fehérek ezután átvették az irányítást, és Lencse ollózása révén hamar a kapuba találtak, de les miatt nem adták meg a gólt. Így is sikerült azonban az egyenlítés a szünet előtt: egy szöglet utáni kavarodásnál Talabér volt a legszemfülesebb, és a kapuba lőtt (1-1).

Sőt, a második játékrész elején már Feczkó Tamás együttese volt előnyben: Vass Patrik labdaszerzéséből végül Vass Ádám bombázott a bal alsóba (1-2). A 63. percben azonban egyenlített a Budafok: a hosszú oldalra jutott el a labda, amelyet a néhány perce a pályán lévő Kovács Dávid lőtt a kapuba (2-2).

Itt azonban még nem volt vége: a 80. percben Vass Patrik ugrott ki, lövése után a felső lécről vágódott a kapuba a labda (2-3).

Az MTK így zsinórban hatodik NB II-es bajnokiját nyerte meg, és már 14 pontosra növelte előnyét az egy meccsel kevesebbet játszott Kisvárda előtt.

Vass Ádám egyébként testvére Vass Máté ellen lépett pályára, aki kezdő volt a Budafokban.

NB II, 24. forduló

Budafok-MTK 2-3 (Csizmadia 4., Kovács D., 63., ill. Talabér 44., Vass Á. 53., Vass P. 80.)

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB II