MTK

NB II: Díszsorfalat kapott, hátrányban volt, de győzelemmel ünnepelt a bajnok MTK

3-1-re győzte le az ETO FC Győr csapatát vasárnap a már a meccs előtt bajnok MTK a Merkantil Bank NB II-ben. A győztes találatot jegyző Lencse László gólkirály lehet.
Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 21:30
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 13., vasárnap 21:30

TABELLA: Az NB II állása itt!

Már a találkozó előtt kiderült, hogy az MTK nem csak feljutást, de bajnoki címet is ünnepelhet az NB II-ben, mivel elsőszámú üldözője, a Kisvárda 3-1-re kikapott a Kazincbarcika ellen. Amikor a kék-fehérek kifutottak a pályára bemelegíteni, szurkolóik hangos "bajnokcsapat!"-rigmussal fogadták a játékosokat, majd a vendég ETO játékosai rendkívül sportszerű módon sorfalat álltak a házigazdának - írta az MTK hivatalos honlapja.

A vendégcsapat a pályán már nem volt ennyire előzékeny, hiszen már a 7. percben előnybe került a Hidegkuti-stadionban, igaz, ehhez némi "segítséget" is kapott, Deutsch ugyanis a saját kapujába talált (0-1). Nem sokáig örülhetett azonban a Szentes-csapat, hiszen a 10. percben egyenlített a bajnokcsapat: Schäfer ugratta ki Katonát, aki Vass Patriknak passzolt vissza, a szélső pedig kilőtte a hosszú alsót (1-1).

Közben a hazai drukkerek a győrieknek tapsoltak, igaz, a BL-győztes kézis hölgyeknek, majd picit elnémultak, amikor Zamostny a 39. percben kapufát lőtt. Az első félidő slusszpoénja azonban az MTK-é lett, a már 21 gólos Lencse remek szólója után tekert a bal felsőbe a 45. percben (2-1).

A második első felében is domináltak a kékek, de ekkor még kimaradtak a helyzetek, igaz, a másik oldalon is akadt egy nagy Bese-védés Tajthy bombájánál. A hajrában aztán jött a harmadik, minden eldöntő hazai gól: a csapatkapitány, Kanta a Katona által kiharcolt 11-est értékesítette a 83. percben. 3-1-re nyert az aranyérmes MTK vasárnap.

Merkantil Bank NB II, 35. forduló:

MTK Budapest – ETO FC Győr 3-1 (Vass P. 10., Lencse 45., Kanta 83. - 11-esből, ill. Deutsch B. 7.)

Korábban (Bővebben itt!):

Kazincbarcika – Kisvárda 3-1 (Gábor 17., Boros 69. Mikló 91., ill. Oláh G. 22.)

Budaörs – Békéscsaba 1-1 (Lengyel 4., ill. Gránicz 12.)

Nyíregyháza Spartacus – Cegléd 0-2 (Peres 88., Nyilas 92.) - Félpályás góllal sokkolták a Szparit, videó!

Gyirmót – Szolnok 1-1 (Laki 88., ill. Pintér N. 21.)

Budafoki – Vác 0-2 (Durso 58., Balajti 65.)

Dorog – Csákvár 2-1 (Mészáros 54. – 11-esből, ill. Sándor 25. – 11-esből)

Soroksár – Siófok 1-1 (Kundrák 6., ill. Elek B. 19.)

Szeged 2011 – Zalaegerszeg 2-0 (Szabó P. 67., 86.) – piros lap: Króner (ZTE, 89.)

Sopron – Mosonmagyaróvár 1-4 (Szabó V. 88., ill. Bakos 30.. Eszlátyi 63, 72., Vágó 80.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.