NB I: Az MLSZ nem enyhítette Király büntetését - a kapus fellebbez

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága helybenhagyta a Ferencváros - Haladás (2-0) mérkőzésen kiállított Király Gábor három bajnokira szóló eltiltását. A kapus fellebbezett.
Privacsek András 2019. március 26., kedd 16:49
Szerző: Privacsek András 2019. március 26., kedd 16:49

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a legutóbbi ülésén három mérkőzésre eltiltotta a 25. fordulóban az Ferencváros – Haladás bajnokin kiállított Király Gábort. Mint ismert, a 108-szoros válogatottsági rekorder kapus a Fradi vezető góljánál lest reklamált, mire Karakó Ferenc játékvezető először sárga lapot adott a játékosnak, majd mivel nem hagyta abba a reklamálást – és a bíró szerint nyomdafestéket nem tűrő szavak hagyták el a száját – kiállította.

A Haladás és Király kérvényezte, hogy a kapust is hallgassa meg a grémium. A háromtagú bizottság ezt kedden meg is tette, ám döntését nem változtatták meg, és helybenhagyta a három mérkőzésre szóló eltiltást - írja a haladas.hu.

A rutinos kapus az ítéletet követően jelezte: megfellebbezi a döntést. A fellebbezésnek nincs halasztó hatálya, így Király a szombati, Puskás Akadémia elleni mérkőzésen nem védhet.

Király a piros lapjáról: "Akkor is les volt, nem káromkodtam"
A Ferencváros- Haladás meccs 70. percében Király Gábor szerint a hazaiak gólját les előzte meg. A Hali legendája addig reklamált, amíg Karakó Ferenc kiállította. A kapus reagált.