4000 szurkoló az NB II-es rangadón: Az NB I összes meccsét verték - videó

Nem született gól a Nyíregyháza és a Kisvárda mérkőzésén, de a hangulatra és a kapusokra nem lehetett panasz.
Dudás Gábor 2017. október 15., vasárnap 18:54
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 15., vasárnap 18:54

TABELLA: Az NB II állása itt!

A hivatalos adatok szerint 4238 néző tekintette meg a nyíregyházi rangadót – ennél csak kevesebben voltak a hétvégén az OTP Bank Ligában, a "csúcsot" a Puskás Akadémia – Ferencváros találkozó jelentette Felcsúton, a maga 3127 szurkolójával –, amelyen végül gólt nem született, de több komoly helyzetet is kialakítottak a csapatok.

Dragóner Filip már a 6. percben vezetést szerezhetett volna a Szparinak, de Zöldei bravúrral védeni tudott, ugyanakkor Jovának is akadt dolga a másik oldalon, például Misic, vagy Melnyik lövésénél. Közben Kártik is közel járt a hazai gólhoz, de a 32. percben  megint nagyot mentett a vendégek kapusa.

A második félidőben már picit óvatosabban voltak talán a csapatok, tény, hogy a szünet után kevesebb helyzet adódott előttük. Pekár azért az égbe lőtt egy nyíregyházi ziccert egy védő segítségével, Ilicnek is volt egy nagy helyzete a hazai kapunál, Bajzátnak pedig egy kapufája a hajrában, valamint volt néhány veszélyes pontrúgás is mindkét oldalon, gól azonban ezekből sem esett.

Az összességében igazságosnak mondható 0-0-s döntetlennel a Kisvárda már négypontos hátrányban követi az éllovas MTK-t a második helyen, míg a Szpari ugyanennyire áll hetedikként a már dobogós Kazincbarcikától.

Lucsánszky Tamás (Nyíregyháza): - Nagy taktikai csata volt, de a nagy helyzetek alapján hiányérzetem van, mert ilyen szintű ziccereket be kell rúgni. Közelebb álltunk a győzelemhez.

Kondás Elemér (Kisvárda): - Igazi rangadó volt, sok hibával, kevés helyzettel. Előre felé pontatlanok voltunk, ezért nem tudtunk veszélyt kialakítani, a végén volt egy nagy helyzetünk de az kimaradt. Mind a két csapat szervezett volt, és nem csak megyei, hanem az NB-II rangadója is volt a találkozó sok néző előtt. A gól hiányzott. (nyiregyhazaspartacus.hu)

Merkantil Bank Liga NB II. 13. forduló:

Nyíregyháza – Kisvárda 0-0

Az I. és a II. félidő felvétele a frissmedia.hu videóin:

Gyirmót FC Győr – MTK Budapest 2-3 (Présinger 16., Paku 77., ill. Lencse 12., Torghelle 33., 65.)

Kazincbarcika – Mosonmagyaróvár 0-0

Vác FC – Békéscsaba 2-1 (Balajti 20., Króner 26., ill. Birtalan 37.)

Soroksár – ETO FC Győr 1-1 (Huszák 76. – 11-esből, ill. Dvorschák 53. – öngól)

Dorog – Zalaegerszeg 3-0 (Faragó 33., Vígh 60., Mészáros 88.)  – piros lap: Nagy T. (ZTE, 66.)

Budaörs – Siófok 2-1 (Horváth R. 18., 83., ill. Petneházi 15.)

Budafok – Csákvár 0-2 (Nagy Zs. 44., Molnár 83.)

Szolnok – Cegléd 1-1 (Tóth L. 51. – 11-esből, ill. Asztalos 63. – 11-esből)

Szeged 2011 – Sopron 1-1 (Zabari 83., ill. Gyürki 28.)