Az idény legőrültebb NB I-es meccsén a 94. percben esett a nyolcadik gól - videó

Egészen fordulatos, kimaradt 11-est, kapufákat és nyolc gólt hozó (4-4) döntetlent játszott a ZTE és a Paks az NB I-ben. A hajrában Boér Gábor cseréi góllal és gólpasszal járultak hozzá a fordításhoz, de a slusszpoén a paksi Papp Kristófé lett a 94. percben.
Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 16:04
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 16:04

Mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a mérkőzést. A 3. percben egy lecsúszott beadás a paksi kapu felső lécén csattant. Két perccel később Szabó közeli fejesét védte bravúrral Demjén, majd Papp duplázását is hárította. A 6. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Zimonyi gurított középre, Bobál lövését még védte Rácz, a kipattanót azonban Szépe a kapuba vágta (1-0).

A 31. percben jött az egyenlítés: Gergényi buktatta sárga lapot érően Sajbánt 25 méterre a kaputól. Bognár szabadrúgása pedig a sorfalról vágódott a kapuba (1-1).

Hét perccel később Bobál Hahn elé passzolt, aki 11 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-2).

A második félidőt remekül kezdte a ZTE. A csereként beállt Futács beadása után nem tudtak felszabadítani a paksi védők, Favorov volt a legfigyelmesebb, aki 8 méterről a hálóba helyezett (2-2).

Az 59. percben Hahn elesett Lesjak mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető 11-est ítélt. Hahn a bal sarkot célozta meg, Demjén azonban könnyedén védett.

A félidő közepén Futács fantasztikus labdát adott Könyvesnek, de a válogatott támadó 12 méterről nagy helyzetben jócskán mellé lőtt. Nem sokkal később Futács került nagy helyzetbe, de közeli lövését bravúrral védte Rácz.

A 73. percben azonban megint a Paks került előnybe: úgy tűnt, Bognár szabadrúgását a felső léc segítségével védte Demjén a jobb felsőnél, majd Szabó fejelt lesgyanús helyzetből a kapuba. De mint később kiderült, már Bognár lövését is a gólvonal mögül szedte ki a hálóőr, így a középpályásnak adták a találatot (2-3).

Ezzel azonban még nem volt vége! A 78. percben Szánthó adott be jobbról, az érkező Babati pedig közelről, nagy erővel a léc alá bombázott (3-3).

Sőt, a 82. percben és egy másik padról beállt játékos, Tajti remek labdájával ugrott ki Könyves, egy szép labdaátvétellel került ziccerbe, majd higgadtan el is lőtte a labdát Rácz mellett, a hálóba. Volt csapata ellen talált be a válogatott támadó, és úgy tűnt, el is dönti az igen fordulatos összecsapást (4-3).

De nem! A 94. percben a múlt héten, hosszú sérülés után is betaláló Papp Kristóf előbb a felső lécet találta el, de a saját kipattanóját a hálóba pofozta az utolsó pillanatban! 4-4 lett a vége!

OTP Bank Liga, 18. forduló:

ZTE - Paks 4-4 (Szépe 6., Favorov 47., Babati 78., Könyves 82., ill. Bognár 31., 73., Hahn 38., Papp K. 94.)

A meccs krónikája percről percre itt!

ZTE: Demjén - Lesjak, Bobál, Szépe, Gergényi - Szánthó (Koszta, 79.), Sankovic (Tajti, 79.), Favorov, Bedi - Zimonyi (Babati, 69.), Könyves (Kálnoki Kis, 84.)

Paks: Rácz - Osváth, Böde, Lorentz, Szabó - Tamás, Papp, Bognár I. (Kulcsár, 81.), Bertus,- Sajbán (Nagy R., 71.), Hahn (Ádám, 81.)

16:15: DVTK-Budafok 1-1