NB I: Az Újpestnek 4-1 után is izgulnia kellett a meccs végéig

Az OTP Bank Liga 16. fordulójában az Újpest gólzáporos mérkőzésen 4-3-ra legyőzte a Paksot.
Dudás Gábor 2021. december 12., vasárnap 15:31
Szerző: Dudás Gábor 2021. december 12., vasárnap 15:31

Az első tíz percben több minden történt - és több gól esett -, mint sok másik teljes NB I-es mérkőzésen. A Paks például már a 3. percben 11-eshez jutott, miután Diaby megrúgta Ádám Martint  - a góllövőlistát vezető csatár be is vágta a jogos büntetőt (0-1).

Erre azonban nem egy, hanem kát válasza is volt az Újpestnek, méghozzá szinte pillanatokon belül. A 7. percben Beridze kapott remek labdát Mitrovictól, a grúz légiós pedig védőjét lerázva, közelről a hálóba stukkolt (1-1). Alig két perccel később aztán Csongvai egy lecsorgó labdát lőtt egyből kapura 17-ről, Rácz pedig csak beleérni tudott a kísérletbe, amely végül a kapuban kötött ki (2-1).

De maradt "poén" a játékrész végére, a félidő során jobban és veszélyesebben játszó lilák ekkor kerültek kétgólos előnybe. A rendes játékidő lejárta előtt nem sokkal Beridze ezúttal Croizet-tól kapott szép labdát a leshatáron, lerázta Szélpált, majd ügyesen átlöbbölt a kifutó Rácz mellett-fölött. Az esetet a VAR-szobában is megnézték (jó hosszan), majd végül szabályosnak ítélték a találatot (3-1).

Beridze a szünet előtti pillanatokban akár a harmadik gólját is megszerezhette volna, de kevéssel a bal kapufa mellé tekert.

A 47. perc legvégén tovább növelte előnyét az Újpest, Kastrati kiugratást követően Croizet jobbal vágta a labdát a kapuba. A paksiak lest reklamáltak, de a videóbíró megadta a találatot. Az 50.percben Bognár került helyzetbe, de lövése jócskán elkerülte Banai kapuját.

A 60. percben egy szép támadást vittek végig a vendégek. Végül Szabó beadását követően Böde fejjel szerzett gólt.

Megint Bognár próbálkozott, a jobb alsót célozta meg a paksiak középpályása, de Banai hárítani tudott.
A 69. percben egy kontra után Beridze került egy az egybe a paksi védővel, úgy nézett ki, be is tudja forgatni Kinyiket, de lövése fölé szállt.

Rácz Gergő óriásit védett! Croizet tálalt Beridze elé, aki 10 méterről próbált gólt szerezni, de a paksi hálóőr nagyot mentett. A 72.percben Antonov került ígéretes helyzetbe, be is tudta adni a labdát, de centerezése elment játékostársai előtt.

A 83. percben Papp Kristóf szerzett gólt. Ismét Szabó adta be a labdát, Papp pedig gyönyörű érkezett a rövidre, és jobbal a kapuba pörgette a labdát.

Nem sokkal később egyenlítési lehetőség a Paks előtt:  Megint egy beadást követően kerültek helyzetbe a vendégek, Banai kétszer is óriásit védett, előbb Ádám Martin fejesét, majd Böde Dániel ismétlését hárította az újpesti kapus. Viana szerzett még egy gólt másodpercekkel a lefújás előtt, de a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt a 4-3.

OTP Bank Liga, 16. forduló:

Újpest - Paksi FC 4-3 (Beridze 7., 45., Csongvai 9., Croizet 47., ill. Ádám 4. - 11-esből, Böde 60., Papp 83.)

Újpest: Banai - Kastrati, Koutroumpis, Diaby - Csongvai, Mack (Pauljevic 80.), Mitrovic, Katona (Bjelos 51.), Antonov - Croizet (Kone 82.), Beridze (Viana 82.)

Paks: Rácz - Osváth (Böde 46.), Tamás, Kinyik, Szélpál (Lenzsér 46.), Szabó J. - Bognár, Windecker, Sajbán (Szabó B., 64.) - Nagy R., (Papp 74.) Ádám

16:30: DVSC - Ferencváros

18:45: Mezőkövesd - Kisvárda

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.