NB I: Az Újpest nagy gödörbe lökte a Diósgyőrt a kiesési rangadón - ritkán látható piros lap a ráadásban

Az Újpest Mitrovic góljával legyőzte a DVTK-t az NB I péntek esti kiesési rangadóján, a lila-fehérek csatára, Tallo azonban ritkán látható módon kiállíttatta magát a 93. percben.
Csakfoci Admin 2021. február 12., péntek 21:54
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 12., péntek 21:54

Az OTP Bank Liga 21. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén két alsóházi csapat találkozott: a tabellán kilencedik Újpest a nála öt ponttal kevesebbel az utolsó helyen álló Diósgyőrt látta vendégül a Szusza Ferenc Stadionban.

Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, a 10. percben Pauljevic beadása után Mitrovic fejelt kevéssel a felső léc fölé, válaszul a másik oldalon Shestakov jobb oldali beadása után Vanacek bólintott a kapus kezébe.

A 13. minutumban egy vendég kiugratásnál jött ki Banai és szedte fel a labdát, majd a 25.-ben Stieber szöglete után Simon Krisztián lövését Iszlai blokkolta. Tallo, aztán Simon előtt is adódott lehetőség, majd a gólszerzéshez Tallo állt a legközelebb, aki a 40. percben a bal oldali kapufát találta el jobbról, 12 méterről.

A fordulás után, az 56. percben Ivanovski lövésénél mentett Onovo, majd a 60. minutumban megszerezte a vezetést az Újpest: Stieber bal oldali beadása után Tallo készítette le a labdát Mitrovicnak, aki a bal oldali kapufa érintésével lőtt a hálóba (1-0).

A 68. percben Mitrovic jól leszorított lövése Milovic fejéről pattant ki, a 85.-ben Onovo és Tallo összjátéka végén az utóbbi lövése szállt - a kapus érintésével - kevéssel fölé. Megvolt azonban a DVTK-nak is az esélye az egyenlítő gólra: a 90. percben Milovic vette célba jobbról a hosszú felső sarkot, Banai nagy bravúrral ütötte szögletre a labdát, majd a ráadásban Ivanovski passzolt volna középre ziccerben, de Ristevski kivágta a labdát.

A hosszabbítás végén még Tallo lecserélési kísérlete borzolta a kedélyeket: az újpesti csatár lassan és nem ott akart lemenni, ahol kellett volna, így kapott egy sárga lapot, de mivel volt már neki egy, a pirosat is felmutatta a játékvezető. A támadó nehezen vette tudomásul a döntést, ráadásul így Perosevic beállására nem kerülhetett sor.

Az Újpest fontos győzelmet aratott hazai pályán a kiesési rangadón, amivel nyolcpontosra növelte előnyét a sereghajtó DVTK-val szemben.

Újpest - DVTK 1-0

Gólszerző: Mitrovic (60.)

Interjú: "Oenning levegőnek nézett, Duchatelet nem is létezett” - az Újpest távozója a "mérgező légkörről"
Az izlandi Aron Bjarnason korábban is nyíltan beszélt már az újpesti állapotokról, nyíltan kimondta, mi volt számára furcsa a Megyeri úton, és most is részletesebben beszélt a csakfoci.hu-nak arról, hogyan is mennek a dolgok Újpesten: milyen volt a hangulat az öltözőben, hogyan állt hozzá az új vezetőedző, de arról is beszélt, a játékosok mit érzékelnek a tulajdonos körüli helyzetből.