NB I: A 64 nap után nyerő Újpest kiesőhelyre lökte a Honvédot a válságrangadón - videó

Hét nyeretlen meccs és 64 nap után győzött újra NB I-es bajnokin az Újpest, méghozzá egyik közvetlen riválisa, a Budapest Honvéd ellen.
Dudás Gábor 2020. december 20., vasárnap 18:50
Szerző: Dudás Gábor 2020. december 20., vasárnap 18:50

Az első bő húsz perc kiegyenített játékot hozott, kevés veszéllyel a kapuk előtt, bár a Honvédnak volt egy komolyabb lehetősége az 5. percben. Ekkor Balogh lőtt éles szögből, jobbról, Banai pedig nagyot nyújtózott a rövid saroknál és szögletre ütötte a labdát.

A félidő második fele viszont mondhatni egyértelműen az Újpesté volt, ami helyzetekben is megmutatkozott. A 31. percben Beridze Batikot becsapva tekert a bal felső felé 15 méterről és nem is sokat tévedett a támadó. A 35. percben jött a meccs addigi legnagyobb lehetősége. Simonhoz jutott el Zsótértól a labda, így a volt csapattárstól kapott "assziszttal" indulhatott el ziccerben a hazaiak játékosa. Aki azonban cselezni akart lövés helyett, Tujvel pedig remek kiveződéssel lelopta a lábáról a labdát. Újabb egy perc elteltével pedig megint betalálhatott volna a szélső, ezúttal egy lecsorgó labdát vágott estében a léc fölé 7-8 méterről.

A fordulás után is a liláké volt az első nagyobb helyzet. Csongvai teljesen tisztán fejelhetett egy szöglet után, de 6-7 méteres kísérlete nem volt elég pontos, Tujvel simán védett az 53. percben.

A 64. minutumban aztán vezetést is szerzett a hazai csapat: az addig is igen aktív Beridze remek labdát kapott Onovótól, Mezghrani és Baráth lemaradt, a grúz játékos pedig 9 méterről a léc alá lőtt (1-0).

Nem sokáig örülhettek azonban Újpesten: a 67. percben Balogh Norbert Mezghrani centerezését pofozta a kapuba 8 méterről (1-1).

Zsótér lövése és Balogh fejese aztán jelezte, hogy a kispestiek kerültek lélektani fölénybe a gyors egyenlítés után, ehhez képest aztán meglepetésként jött az Újpest második - szépségdíjas - találata.

A 77. percben a padról beszállt Perosevic Antonov balról érkező labdáját szelidítette meg remekül, majd azzal a lendülettel kapura is fordult és a bal alsóba lőtt (2-1).

A hajrában néha az indulatok is fellángoltak kissé, voltak kemény belépők, olyan perc is, amikor három sárgát is kiosztott egymás után a játékvezető, az pedig, hogy nem annyira a focival ment az idő, a liláknak jelentett fontos perceket. A végén azért Banainak kétszer is figyelnie kellett, különösen Traoré lövésénél védett nagyot a hazaiak kapusa, aki ezzel rendkívül fontos győzelemhez segítette az Újpestet.

A IV. kerületiek 2-1-s sikerükkel felléptek a tabella 9. helyére, a Honvéd viszont kiesőhelyre került, igaz, mindkét csapatnak lesz még idén egy-egy bepótolt bajnokija.