Rebrov Petrjakról: "Nagyon meglepett a döntése, ezért hagytam ki", Vignjevic elmondta, mi idegesítette fel - értékelések

Az FTC vezetőedzőjének elsődleges célja a szurkolók kiszolgálása volt, Horváth Ferenc olyat érzett, mintha a szívét tépték volna ki elevenen.
Csakfoci Admin 2019. május 4., szombat 22:40
Szerző: Csakfoci Admin 2019. május 4., szombat 22:40

Ferencváros - Újpest 2-1

Szerhij Rebrov (Ferencváros): "Gratulálok a szurkolóinknak, a játékosaimnak, mindenkinek. Igazi derbihangulat volt, számunkra nem a három pont volt a fontos, hanem hogy a szurkolóinkat kiszolgáljuk, ez sikerült is. Jó érzés ilyen hangulatban játszani, nagyon sokat segített nekünk, erőt adott. Kicsit zavart Varga kihagyott helyzete, de Lanzafame eldöntötte a mérkőzést, úgyhogy nincs okunk bánkódni. Nagyon sok a sérültünk, nem tudjuk még, hogy hány ép játékosunk lesz a következő meccsekre. Nem tudom, hogy ki tudunk-e próbálni új rendszereket, ez attól függ, hogy kik lesznek bevethetők."

A vezetőedző kérdésünkre Ivan Petrjakról is beszélt.

A klub sokat küzdött Ivanért az egész szezonban, én kint voltam Kijevben, tárgyaltam a Sahtarral, tegnap pedig közölte velünk, hogy aláírt a másik csapathoz (a MOL Vidi FC-hez - a szerk.). Ez az ő döntése, de engem nagyon meglepett, ezért hagytam ki a keretből.

Nebojsa Vignjevic (Újpest): "Először is gratulálni szeretnék a Fradinak a bajnokság megnyeréséhez. Az első gólnál volt egy olyan helyzet, amire azt mondtam, hogy ezt nem akarom látni: a játékosoknak vállalni kell a felelősséget, az egyikük most hibázott, ennek megvolt a következménye. Jól játszottunk a második gólig, ami egész vicces volt. Megváltoztatta a játék képét, utána a Fradinak több tere volt, több lehetőséget teremtettek. A végén volt egy helyzet, ahol az egyik játékosunk olyan megoldást választott, ami az ő érdekeit szolgálta, és nem a csapatét, ez bosszantott fel engem. Gratulálok a játékosaimnak is, pontokat is szerezhettünk volna. Bosszantó, hogy már meccsek óta jól játszunk, helyzeteket teremtünk, de nem szerzünk gólokat. Ma Lanzafaménak sem volt sok helyzete, Traorénak sem, de Lacina futott, sokat dolgozott, ezért elégedett vagyok a teljesítményével annak ellenére, hogy nem talált be. Nehéz a bajnokság, láthattuk a Debrecent a Kisvárda ellen, vagy a Honvédot a Puskás ellen. A szezon a végéhez közeledik, a játékosok fáradtak, de menni kell előre, meg kell szereznünk a harmadik helyet."

A Fradi egyik legjobbja megegyezett a Vidivel – reagált az FTC vezérigazgatója
Az ötszörös ukrán válogatott szélső a Ferencváros alapembere volt a most futó szezonban, Orosz Pál vezérigazgató elmondása szerint azonban hiába akarta végleg megtartani a fővárosi csapat a Sahtar kölcsönjátékosát, a Mol Vidi FC ajánlatával nem tudtak versenyezni.

DVTK - MOL Vidi FC 2-1

Fernando Fernández (DVTK): " Fantasztikus győzelmet arattunk egy kiváló játékosokból álló, csodálatos csapat ellen. Büszke vagyok a játékosaimra, óriási karaktert mutattak ebben a nehéz helyzetben, fel tudtuk venni a Vidivel a versenyt. Köszönöm a játékosoknak ezt a győzelmet, megérdemelték a sikert!  Tetszett a szervezettség, a játékosok tudták a feladatukat, és meg is valósították azt. Sokat segített, hogy mi lőttük az első gólt, és ugyan egy szöglet után egyenlített az ellenfelünk (a pontrúgásoknál később is gondban voltunk, főleg a hosszúra érkező labdáknál), de sikerült a nehéz helyzetből felállni, és újabb gólt lőve megszerezni a három pontot. Természetesen szükségünk volt a szerencsére is, mert ma sokkal kevesebb alkalommal lőttünk kapura, mint a Paks ellen, mégis két gólt szereztünk.

Ahogy az év elejétől azt mondom, egy nagyon hosszú idény vár ránk, ahol a bennmaradás a célunk. Miénk a legolcsóbb keret, ha valaki úgy véli, az Európa Ligáért kellene harcolnunk, az rosszul gondolja. Azt kérem mindenkitől, a klubnál dolgozóktól, a szurkolóktól, hogy bízzon a csapatban, mert összefogva könnyebb kiharcolni a bennmaradást." (dvtk.eu)

Marko Nikolic (MOL Vidi FC): "Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Valahogy mindig úgy jönnek ki mostanában a DVTK elleni meccsek, hogy ellenfelünk mellé áll a szerencse, kicsit olyan érzésem volt, mint az idei, hazai Diósgyőr elleni bajnokin, ahol szintén nekünk volt több lehetőségünk, mégsem szereztünk pontot. Az első gólt ajándékba adtuk ellenfelünknek, utána kapufát is lőttünk, majd jöttek a helyzetek, de ezekből csak egyet használtunk ki, ellenfelünk pedig két távoli lövésből kétszer betalált. A hozzáállással nem volt probléma, főleg a második félidőben ment a csapat jó mentalitással. De végső soron, a labdarúgás egy egyszerű játék, ha a másik csapat kettőből kétszer betalál, mi pedig nem vagyunk elég hatékonyak, akkor nem tudsz meccset nyerni." (molvidi.hu)

Haladás - Paks 1-1

Horváth Ferenc (Haladás): "Az első félidőben jól játszottunk, a kezünkben tartottuk a meccset. A második játékrészben kiegyenlítődött a játék, a rúgott gólunk után sok szabadrúgást ítéltek ellenünk a tizenhatosunk környékéről, ami megnehezítette a dolgunkat.
Csalódtam a futballban, azt hittem, hogy van romantikája is, de kiderült, hogy a futballnak csak drámája van. Nem kívánom egyetlen edzőkollégámnak sem, amit egy ilyen kapott gól után érez az ember, olyan, mintha elevenen tépnék ki a szívedet."

Csertői Aurél (Paks): "Sajnos mindkét csapat az életéért harcolt, a Haladásnak talán ez volt az utolsó szalmaszál, amibe kapaszkodhatott volna. Az első félidőben pontatlanul játszottunk, a másodikban pedig a kapott gól élesztett fel bennünket. Ezt követően többet birtokoltuk a labdát, megérdemeltük az egyenlítést. Örülök, hogy a saját kezünkben van a sorsunk, hiszen ha a Kisvárdát megverjük, biztosan bennmaradunk."

MTK Budapest - Mezőkövesd 0-1

Lucsánszky Tamás (MTK Budapest): "Nem kezdtünk rosszul, de nem volt kellő él a támadójátékunkban, az utolsó passzok nem sikerültek, lassan-körülményesen fociztunk. Mi kaptuk meg az első gólt, utána már görcsössé vált a játékunk, még annyira sem sikerült felpörögni, mint az első félidőben, érezhetően már a rutinos játékosok is görcsössé váltak. Több támadót is bevetettünk, több hadrendben is próbálkoztunk a meccs alatt, de nem sikerült betalálni. Ezzel együtt is pozitívan állok a folytatáshoz, bár elfogyott a pontelőnyünk. Gödörben vagyunk, de még mindig a saját kezünkben van a sorsunk. Mindent bele kell tenni az előttünk álló két meccsbe, és akkor ennek meg lesz az eredménye. Nagyon sokat dolgozunk a sikerért, a stáb és a játékosok is, ennek a munkának egyszerűen ki kell jönnie." (mtkbudapest.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): "Ebben a szituációban, amiben ez a két csapat volt, nagy fegyverténynek tartom azt, hogy nyerni tudtunk az MTK otthonában. Szerettünk volna meglepni ellenfelünket, de az első öt percben kialakult lehetőségek kimaradtak. Utána viszont lélektani és taktikai fölénybe kerültünk, jöttek újabb helyzetek, amelyekből egyet értékesítve begyűjtöttük a három pontot." (mezokovesdzsory.hu)

Puskás Akadémia - Bp. Honvéd 2-2

Komjáti András (Puskás Akadémia): "A bekapott gólig jól teljesített a csapat, de a Honvéd első találata megzavart minket. A második félidőben más felfogásban kezdtünk, hagytuk ellenfelünket kibontakozni, nem vállaltuk fel a szükséges párharcokat. Ennek ellenére 2-2 után is megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtunk ezekből eredményesek lenni. Nem igazán vagyok boldog az egy ponttal, a mai eredményeket látva a végsőkig küzdeni kell az első osztályú tagság megtartásáért."

Supka Attila (Bp. Honvéd): "Nem egy pontért jöttünk, hanem győzelemért, de ez az első félidőben nem látszott a csapaton. Ez a játékrész nagyon rosszul sikerült, sok hibával játszottunk, lassúak, nehézkesek voltunk. Sokat jelentett, hogy már a szünet előtt visszajöttünk a meccsbe, a félidőben rendeztük a sorokat, utána pedig agresszívabbak voltunk, helyzeteket alakítottunk ki, és a gólunkon kívül még volt több olyan 100%-os helyzetünk, ahol ha jó döntéseket hozunk, és a csapat érdekeit szem előtt tartjuk, akkor még 0-2-ről is megnyerhettük volna a mérkőzést. A következő két meccsbe bele kell tennünk mindent, hogy a kitűzött célunkat elérjük."

DVSC - Kisvárda 1-3

Herczeg András (DVSC): "Nem sikerült megszerezni a győzelmet. Vezettünk ugyan, de a csapatnak meg kell tanulni kezelni azt, ha tizenegyest ítélnek ellene. Minden helyzetből vélt vagy valós sérelem után fel kell állni. A Kisvárdának gyorsak voltak a támadói, mi nem tudtunk sok helyzetet kialakítani. Nem játszottunk jól, tompák voltunk, a Kisvárda jól játszott, gratulálok az ellenfélnek." (haon.hu)

Dajka László (Kisvárda): "Akartuk a sikert. Nagyon örülünk a győzelemnek. Szervezettek voltunk, tudtuk, hogy a Debrecen nagyon jó passzban van, mindent elkövet azért, hogy pozícióban maradjon. Egyenrangú ellenfelek voltunk és egy jól eltalált lövéssel vezetést szerzett a Debrecen. Éreztük, hogy ezt a mérkőzést nem veszíthetjük el. Higgadtak voltunk a második félidőben, sikerült egyenlíteni, majd megfordítani a mérkőzést. Az egyenlítés után a Debrecen kinyílt, kockáztatott, innentől kezdve veszélyesek voltak a kontráink." (haon.hu)

Tabella: adatbank.mlsz.hu
Fradi: "Petrjakért túlmentünk az ésszerűség határán, de a Vidi horribilis ajánlatot tett"
A Ferencváros sportmenedzsere elmondta, az ésszerűség határán is túlmentek azért, hogy megtartsák Ivan Petrjakot. Hajnal Tamás hozzátette, egy olyan ajánlatot tettek az ukrán szélsőnek, amit még a klub történetében senkinek, és ezt a Vidi túllicitálta.

Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)