Rebrov: "A nem tökéletes pálya hátráltatott minket", Feczkó gratulált Kispest legnagyobb királyának - edzői értékelések

Az NB I 23. fordulója után a DVSC vezetőedzője bosszús volt, mert két elkerülhető gólt kaptak a Fraditól, Vignjevic nem róhat fel semmit a játékosainak, mert mindent megtettek, amit lehetett.
Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 22:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 22:34

Ferencváros – DVSC 2-0

Szergej Rebrov (FTC): – Mindig nehéz meccseket játszunk ebben a bajnokságban. Látszott, hogy a Debrecen kielemezte a Mezőkövesd elleni meccsünket, és a magas presszinget is ránk helyezték. A második félidőben megfelelően védekeztünk, és a gyors gól is segítette a csapatomat. A Mezőkövesd ellen is arra számítottam, hogy nem kapunk gólt. Most viszont sikerült megfelelően összeszedni magunkat védekezésben, és a két gól mellett több helyzetet kialakítottunk. Láthatták, hogy egy nagyon nehéz pályán játszottunk és a gyors gól is segített minket. A második félidőben a két gólon kívül is kialakítottunk helyzeteket. A pálya nem tökéletes kondíciói is hátráltattak minket, de ettől függetlenül egy jó csapat ellen nyertünk.

Vitelki Zoltán (DVSC): – Ezen a szinten eredménykényszer van. A Groupama Arénába úgy jöttünk, hogy szeretnénk meglepni a Fradit. A korán kapott gól átírta a forgatókönyvet, és mennünk kellett az eredmény után. Éreztem, hogy a csapatomnak van tartása, tudtuk azt játszani, amit az elejétől fogva elterveztünk. Hat-nyolc szögletet rúgtunk, támadásban voltunk végig, magasan védekeztünk, domináltunk egyes szituációkban, csak hát a Fradi rúgott két gólt. Emiatt bosszús vagyok, mert két elkerülhető gólt kaptunk, ami egyrészről kommunikációs hibából adódott, másrészről védekezésben vétettünk olyan hibát, amit a Ferencváros könyörtelenül kihasznált. Keressük az okát, hogy miért nem nyertünk az elmúlt három mérkőzésen, és azt is, hogyan tudnának még koncentráltabbak lenni a játékosok meccs közben. A Fradi ellen nem szabad elkövetni ilyen hibákat. Papíron gyengébb csapatok is könyörtelenül kihasználják sajnos ezeket a hibákat, erre oda kell figyelni.

MOL Fehérvár FC – Kaposvár 3-0

Joan Carrillo (Vidi): – Az első félidőben gyorsan játszottunk, rendben volt a mobilitás, jól reagáltuk le a szituációkat, védekezésben fegyelmezettek voltunk és jó elmozgásokat végeztünk. Ez nagyon tetszett, de a második negyvenöt percben néha látott egyénieskedés már nem annyira. Valamennyire érthető ez, a játékosok is tudták, hogy valójában ez a találkozó már nagyjából eldőlt, de én az első félidőben látott játékot szeretném majd viszontlátni. Fejlődünk napról-napra, örülök annak is, hogy lassan visszatérnek a sérült játékosok. Most a jövő hét miatt ismét fontos szerepe van a regenerációnak, hiszen Zalaegerszegen és a Pancho Arénában is fontos találkozó vár ránk. (molfehervarfc.hu)

Disztl László (Kaposvár): – Sajnos az első 20 perc nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Az előző mérkőzések tapasztalataiból kiindulva biztos védekezésből akartunk játszani, de sajnos a 2. percben gólt kaptunk, aztán jött az öngól is. Ez felborította a terveinket és az első félidőben nem is tértünk magunkhoz. Waltner Robi felrázta a csapatot a szünet alatt, majd becseréltünk két fiatalt is, akik bátran játszottak, lendületet hoztak. Ezt követően több lehetőségünk és biztató támadásunk is akadt. A második játékrész alapján úgy vélem, egy gólt érdemeltünk volna. Végiggüriztük a meccset, próbálkoztunk, de az elején már elveszítettük a mai párharcot. Azt azért el kell mondani, hogy augusztusban, a 4-2-es találkozón még teljesen más csapat volt a Vidi, azóta új játékosaik vannak, új edző ül a kispadon. Technikás, gyors, dinamikus labdarúgóik vannak a támadó harmadban, akikkel nem tudtuk felvenni a versenyt az első 45 perc során. Nehéz lesz a szezon további szakasza számunkra, de minden meccsen meg kell próbálni külön motivációt találni, élvezni azt, hogy itt vagyunk az NB I-ben, hiszen itt igazán fel lehet hívni magunkra a figyelmet. (molfehervarfc.hu)

Mezőkövesd - ZTE FC 1-2

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – A ZTE jó időben szerezte a góljait, mi pedig hiába próbáltunk meg mindent, ma semmi sem sikerült. A játékosaim ugyanazt megtették, mint az elmúlt hetekben, így nem tudok rossz szót mondani rájuk.

Márton Gábor (ZTE): – Nyertünk, és jelen helyzetünkben ez a legfontosabb. Amit elterveztünk, azt maximálisan megpróbálták megvalósítani a játékosaim, nagy öröm, hogy ebben a nehéz sorozatban, ahol három pontokat kell szereznünk, ilyen fontos győzelmet arattunk. Gratulálok a mezőkövesdieknek is az eddigi remek szereplésükhöz, és biztos vagyok benne, hogy ha ezen az úton mennek tovább, a jövőben is sikeresek lesznek.

NB I: Egy félidőnyi játék elég volt a Fradinak a győzelemhez a Loki ellen – tabella, videó
Az OTP Bank Liga 23. fordulójának zárómeccsén a Ferencváros az első félidőben két gólt szerzett a DVSC ellen, így a zöld-fehérek otthon tartották a három pontot.

Honvéd – DVTK 0-4

Pisont István (Honvéd, megbízott edző): – Gratulálok a DVTK-nak, remek futballt mutattak be, jól és taktikusan játszottak. Nem tetszett a mi részünkről mutatott rohanó játék. Kevés sikerrel próbáltuk megbontani a zárt védekezést, nem építettük fel a játékot. Nem tetszett, hogy ívelt, hátulról a védők mögé rúgott labdával próbálkoztunk. Nem tudtunk felzárkózni, mert rendre ők szedték össze a lepattanókat. Nagy kritika, hogy nem tudtunk dominálni, semmi nem valósult meg abból, amit terveztünk. Egy-két lehetőség adódott, ha Moutari vagy Gazdag jobban koncentrál, abból talán kialakulhatott volna valami, de az első félidőben többnyire a DVTK akarata érvényesült. A második félidő elején megettünk egy szabadrúgás-variációt. Az ellenfél mozgása arra utalt, hogy Ruo Pedro lepörgeti a bejátszott labdát, ehelyett nagyon jól visszatette, Hasani pedig nagy gólt lőtt. Tujvel talán nem látta a labdát, ezért ment be a kapuba. Moutari visszahozhatta volna a csapatot a meccsbe - három méterről csak az üres kapuba kellett volna bepofozni a labdát -, mert ekkor már látszott, hogy a DVTK visszaáll, és azt a kontrajátékot akarja játszani, amit jól tudnak a gyors szélsőikkel. Ezt mi is megtapasztaltuk, a ekkor két-három alkalommal olyan kontrát vezettek, amiből eredményesek lettek. A kiállítások után felborult minden, anarchia alakult ki. Sajnálom a történteket, valami nem passzolt ma. Döntő volt Moutari kihagyott helyzete, akkor még vissza tudtunk volna jönni. Boldog vagyok, hogy szeretett klubom kispadján tudtam bemutatkozni az NB I.-ben, de a heti munka, a keret kialakítsa, az összeállítás, a cserék túlmutattak a hatáskörömön. (dvtk.eu)

Feczkó Tamás (DVTK): – Óriási dolognak tartom, hogy a legjobban védekező csapat otthonában négy gólt szereztünk. Gratulálok a játékosoknak, mert egész héten tudták és hitték, hogy esélyesként érkezünk Budapestre, és le is győztük a Honvédot. Az első félidőben látottakkal maradéktalanul elégedett vagyok, csak a gól hiányzott. Uraltuk a mérkőzést, jó helyen szereztünk labdát, csak nem jól fejeztük be a támadásainkat. A szünetben azt kértük a labdarúgóktól, hogy folytassák ugyanazt a játékot, mert biztos, hogy ebből a sok helyzetből legalább egyszer betalálunk. A vezető gólunk utáni 6-8 perc nem tetszett, a Honvéd átvette az irányítást, Moutari ajtó-ablak ziccert hibázott, és volt másik helyzetük is. A csapatom erejét mutatja, hogy idegenben négy gólt szereztünk, és ha nem könnyelműsködjük el a végén a helyzeteket, és nem a közönségnek játszunk, akkor nagyobb is lehetett volna a különbség. Jó úton járunk, hogy az idegenbeli sorozatunk még hosszabb legyen, de tudjuk, minden sorozat megszakad egyszer, reméljük, ez minél később fog. A következő mérkőzéssel foglalkozunk, továbbra is az a célunk, hogy stabil középcsapat legyünk, de ahogy a szurkolók, mi a legjobbat szeretnénk kihozni ebből az évből. Gratulálok Kispest legnagyobb királyának, hogy végre odakerült, ahová kell, de ez nem az ő csapata volt. Majd akkor szidják a szurkolók, ha a saját csapatával kap ki. (dvtk.eu)

Újpest – Puskás Akadémia 2-3

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Egyáltalán nem volt egy könnyű mérkőzés. Rögtön a találkozó eleje rosszul indult a számunkra. Óriási előnyt adtunk ellenfelünknek ezzel az ajándék góllal, amit pár perccel a kezdés után kaptunk. Innen sikerült visszakapaszkodnunk, 1-1-re egalizáltuk a meccs állását. Kialakítottunk helyzeteket, de aztán megint betaláltak, egy egyébként nagyon szép, látványos góllal, ami nekik nyilván nagy örömöt jelentett, de nekünk nagyon rosszul esett. Ez egy olyan sokk volt számunkra, amiből az első félidőben már nem is tudtunk kijönni. A második játékrészben nagyon veszélyes kontrákat indított a Puskás, és ez volt az az időszak, amikor mi is folyamatosan helyzeteket dolgoztunk ki, de nem tudtuk a legjobb módon befejezni őket. A harmadik találat gyakorlatilag a semmiből érkezett, ami aztán végleg megpecsételte a sorsunkat. Az a baj, hogy nagyon keményen dolgoztunk, és nem róhatok fel semmit a játékosaimnak, nem mondhatom azt nekik, hogy nem tették meg, amit csak lehetett. Nyomták a játékot, erőltették, de egy ilyen együttes ellen, mint a Puskás Akadémia, ilyen hibákat nem követhetünk el. (ujpestfc.hu)

Hornyák Zsolt (Puskás): – Nagyon örülök, hogy megvan a három pont, nehéz mérkőzés volt. Előnybe kerültünk, de visszahoztuk az Újpestet a saját hibánk miatt, ott mérges voltam a csapatra. Nem úgy sikerült az első félidő, ahogy elterveztük. A másodikban visszahúzódtunk középre védekezni, Yoell Van Nieff nagyon jól szállt be a játékba a sérülése után. Elégedett vagyok a három ponttal és az eredménnyel, ami elszomorít, hogy három játékosunk is megsérült a meccs közben. Varga Józsefnek elég súlyos a sérülése úgy tűnik, Szolnoki és Spandler izomsérülést szenvedett, de náluk még korai diagnózist. (pfla.hu)

Kisvárda – Paks 2-0

Bódog Tamás (Kisvárda): – Izgalmas, jó mérkőzést játszottunk, a játékosok jó hozzáállással játszottak és az utolsó percig próbálták megvalósítani azt, amire készültünk. Mindig van egy kis izgalom, ha a mérkőzés elején kihagyod azokat a helyzeteket, amikkel vezetést lehetne szerezni, de bíztunk magunkban, és tudtuk, hogy meglesznek a lehetőségeink a második játékrészben is. Lehetett látni a vágyat, az akaratot a játékosokban, hogy márpedig igenis gólt lövünk. Rendszert váltottunk, veszélyesebbek voltunk akkor, amikor átálltunk két csatárra. A fejemben benne volt, hogy csak nem fogunk még egyszer olyan hibákat elkövetni 2-0-nál, mint a DVTK ellen. (kisvardafc.hu)

Osztermájer Gábor (Paks):A mai mérkőzésen tompán futballoztunk. Ugyanabban az összeállításban játszottunk, mint a múlt héten, ugyanabban a rendszerben és ugyanazt kértem a fiúktól is. Sajnos ma nem tudtuk tartalommal megtölteni a játékunk. Érthetetlen számomra, hova tűnt az egy hete, a Debrecen ellen mutatott kiváló futball. Gyengék és bátortalanok voltunk, a támadójátékunk pedig egyáltalán nem volt jó. Ellenfelünk a második félidőben jól játszotta meg az előre húzódó játékosait. Sajnos azt kell mondanom, megérdemelten nyert a Kisvárda. (paksifc.hu)

NB I: A Vidi otthon, a Diósgyőr idegenben gálázott, a Fradi-verés után kikapott a Kövesd – eredmények, videók
Az NB I 23. fordulójában hatalmas meglepetésre a kiesés ellen harcoló ZTE elvitte mindhárom pontot Mezőkövesdről, a Vidinek nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése. A Diósgyőr négyet vágott a szünet után, míg az Újpest kikapott a Puskástól.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.