Fotó: www.molfehervarfc.hu

NB I: A Vidi otthon, a Diósgyőr idegenben gálázott, a Fradi-verés után kikapott a Kövesd – eredmények, videók

Az NB I 23. fordulójában hatalmas meglepetésre a kiesés ellen harcoló ZTE elvitte mindhárom pontot Mezőkövesdről, a Vidinek nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése. A Diósgyőr négyet vágott a szünet után, míg az Újpest kikapott a Puskástól.
Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 18:56
Fotó: www.molfehervarfc.hu
Az NB I 23. fordulójában hatalmas meglepetésre a kiesés ellen harcoló ZTE elvitte mindhárom pontot Mezőkövesdről, a Vidinek nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése. A Diósgyőr négyet vágott a szünet után, míg az Újpest kikapott a Puskástól.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 18:56
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

MOL Fehérvár FC-Kaposvár 3-0 (Bamgboye 2., Nagy T. 21. - öngól, Nikolics 44.)

Vidi: Kovácsik - Hangya, Musliu, Vinícius (Juhász, 46.), Stopira - Pátkai, Kovács I. (Hodzic, 60.) - Petrjak, Houri, Bamgboye (Nego, 73.) - Nikolics.

Kaposvár: Pogacsics - Vachtler, Tarasovs (Ur, 67.), Nagy T., Fodor - Nagy J. Szakály A. - Nagy R., Balázs (Pintér, 56.), Csiki (Borbély, 46.) - Ádám.

A bajnoki címre hajtó MOL Fehérvár FC és a sereghajtó Kaposvár mérkőzésén már az első percektől kezdve hatalmas különbség alakult ki a csapatok között, a hazaiak hamar a kezükbe vették az irányítást, ennek pedig már a 2. percben meglett az eredménye: Kovács István cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd az alapvonalról középre gurított, ahol Bamgboye a kapu torkából bepiszkálta a labdát a hálóba, 1-0.


Ezt követően sem állt le a Vidi, sorra dolgozta ki a helyzeteket, a meccs legszebb jelenete pedig a 9. percben Vinícius nevéhez fűzödött, aki a hazai védők által kifejelt labdát ollózta vissza 13 méterről, a védő próbálkozása a felső lécen csattant.

Nikolics, Petrjak és Pátkai is folyamatos veszélyt jelentett a vendégek kapujára, a második gól a 21. percre érett meg, ehhez azonban kellett egy kis segítség Nagy Tamástól is, aki Petrjak bal oldalról érkező beadásába nagyon rosszul ért bele, a labda a jobb alsóban kötött ki - öngól, 0-2.


Az erődemonstrációt tartó hazaiak a szünet előtt még egyszer bevették Pogacsics kapuját: Houri remek kiugratása után Petrjak egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, ám meglátta a jobbján érkező Nikolicsot, akinek passzolt is, a támadó pedig nem hibázott üres kapura, 3-0.


A második játékrészben a Vidi ott folytatta, ahol abbahagyta: Petrjak középről tette ki a bal oldalról érkező Kovácsnak a labdát, aki 20 méterről a bal felső sarokba akart tekerni, de Pogacsics bravúrral védett. Az 54. percben Nikolics ugratta ki Petrjakot, aki nagy helyzetben, kissé a bal oldalon 6 méterről az oldalhálóba bombázott.

A hazaiak akkor kerültek helyzetbe, amikor akartak: a 66. percben Petrjak a bal oldalról tálalt pontosan Nikolics elé, aki ziccerben nem lőtt, hanem sarokkal lekészített Hodzicnak, aki a jobb alsó mellé lőtt. A Kaposvár legveszélyesebb lehetősége a csereként pályára lépő Pintér előtt adódott, ám a középpályás lövése nem sokkal elkerülte a kaput.

A mérkőzés vége felé már diktált olyan nagy tempót a Fehérvár, mint a találkozó nagyobb részében, így a helyzetek is elmaradtak és csendesen ért véget a találkozó, amit teljesen megérdemelten és simán nyert meg a Vidi.

Honvéd - DVTK 0-4 (Hasani 46., Ivanovski 70., Molnár 78., Iszlai 84 - 11-esből)

Kiállítva: Batik 73., Mezghrani 82. - mindkettő Honvéd

Honvéd: Tujvel - Kamber, Kálnoki Kis, Batik - Mezghrani, Nagy G., Hidi, Gazdag (Ugrai 80.) Aliji (Kukoc 74.) - Moutari (Uzoma, 86.), Lanzafame.

DVTK: Danilovic - Shestakov, Vági, Brkovic, Polgár - Iszlai (Cortés, 85.), Márkvárt - Kiss T. (Egerszegi 74.), Rui Pedro (Molnár, 71., Hasani - Ivanovski.

Agresszívan kezdett a Feczkó Tamás által irányított Diósgyőr a Honvéd ellen. A kispestiek hőse az első játékrészben egyértelműen Tomas Tujvel volt, aki többször is megakadályozta a vendégeket a gólszerzésben. A 14. percben Márkvárt cselezgetett és a középen érkező Rui Pedronak továbbított, akinek a 15 méteres lövését fogta a hálóőr. Két perc múlva ismét Tujvelnek akadt dolga - Márkvárt sarkazott Kiss elé, próbálkozását ismét a kispestiek kapusa védte.

A félidő felét átlépve Shestakov távoli lövéssel riogatta a hazaiakat, valamint az ukrán védő próbálkozására Gazdag válaszolt, aki a tizenhatoson belül két csel után kapura lőtt, ám a lövése elment a rövid sarok mellett. A 33. percben (végre) gólt is láthatott a Hidegkuti Nándor Stadion közönsége - egy ívelés után Ivanovski vette be fejjel a hazaiak kapuját, azonban Bogár Gergő játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A hátralévő időben mindkét csapat apróbb helyzeteket kidolgozott, azonban gól nem született.

A szünet után azonnal megszerezte a vezetést a Diósgyőr: egy szabadrúgás után Rui Pedro passzolta vissza a labdát Hasaninak, aki állítgatás nélkül elemi erővel a jobb alsóba lőtte a labdát (0-1).


Az 55. percben kis híján egyenlített a Honvéd - Moutari középre gurítása Nagyról a kapufán csattant, a labda pedig szögletre csorgott. A vezető gól után a kispestieknek sietősebbé vált, mindent elkövettek azért, hogy egyenlítsenek, az újabb gólt azonban ismét a vendégek szerezték.

A 70. percben Kiss kapott egy indítást a fél pályáról, majd lefutotta Batikot a szélen, középre adott, és az érkező Ivanovski a kapuba továbbította a labdát. Egy perccel később emberhátrányba kerültek a kispestiek - Batik fejelte meg hátulról a kapura törő Ivanovskit, amiért megkapta második sárgáját, mehetett zuhanyozni idő előtt.


A 78. percben Molnár adta el a labdát, majd Kamber véletlenül a diósgyőrinek passzolt, aki élt a kínálkozó lehetőséggel és Tujvel kapujába lőtt (0-3). Négy perccel később Mezghrani blokkolta kézzel Ivanovski lövését a tizenhatoson beleül, villant is a második sárga, így kettős emberhátrányba kerültek a hazaiak.

A büntetőt Iszlai vágta a jobb alsóba, kialakítva ezzel a 0-4-es végeredményt.

Mezőkövesd – ZTE FC 1-2 (Cseri 80. ill. Mitrovic 39., Bőle 47.)

Kiállítva: Katanec (79. - ZTE)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Nesterov, Silye - Karnitski (Takács, 75.), Berecz - Cseri, Nagy D. (Jurina, 50.), Besirovic - Zivzivadze (Vajda, 70.).

ZTE: Demjén - Bolla, Katanec, Lesjak, Bedi - Mitrovic, Katelaris - Bőle (Ostrek 83.), Radó, Stieber - Bobál G. (Ikoba 83.)

Két mezőkövesdi sárga lap jelentett eseményeket a találkozó első 15 percében, majd a 17. percben Cseri passza után Burekovic lövése jelentett veszélyt, de Demjén védeni tudott. A 25. minutumban Nagy Dániel ziccerben törhetett kapura, de a kapufát találta el, a 32.-ben viszont Bolla lövésénél Szappanosnak kellett bravúrral védenie. Hat perccel az első játékrész vége előtt vezetést szerzett a ZTE: Mitrovic 21 méterről lőtt, Szappanos csak beleütni tudott a labdába (0-1).

A második félidő kezdetén pedig gyorsan meg is duplázták előnyüket a vendégek: Mitrovic játszott Bőléhez, aki a kapu felé fordult, majd kiszorított szögből a kapuba lőtt (0-2).


A 60. percben nagy szépítési lehetőség maradt ki: Zivzivadze a szólója után a tizenhatoson belülről lőtt, Demjén védeni tudott, a 64.-ben pedig Pillár fejelt mellé.A 66. percben Ikoba jobb alsóba tartó lövését védte bravúrral Szappanos, majd a túloldalon Besirovic közeli próbálkozása után Demjén mentett nagyot.

A hajrához érkezve szépített a Mezőkövesd: Katanec egy tizenhatoson belüli szabálytalanságért kapott második sárga lapot, a Kövesd pedig büntetőt, amit Cseri értékesített (1-2). A 92. percben Mitrovic gondolt egyet, és a félpályáról szabadrúgásból próbálta bevenni Szappanos kapuját, ám a próbálkozása a kapufán csattant, így maradt a 2-1-es zalaegerszegi győzelem.

Kisvárda - Paks 2-0 (Sassá 73., Bumba 81.)

Kisvárda: Dombó - Melnyik, Beriosz, Rubus, Protic - Lucas, Karaszjuk - Gosztonyi (Sassá 67.), Bumba, Cukalasz (Tischler 72.) - Viana (Simovic 83.)

Paks: Holczer - Kulcsár, Lenzsér, Poór, Szélpál, Szabó J. - Balogh, Szakály D., Bertus (Windecker 59.) - Böde, Hahn (Sajbán 62.)

A találkozó - csakúgy, mint az összes NB I-es találkozó - gyászszünettel kezdődött, hiszen a helyszínen lévők a múlthéten vasárnap elhunyt újpesti legenda, Göröcs János emléke előtt tisztelegtek. A kezdősípszó után az első komolyabb lehetőségre 15 percet kellett várni - Lucas 30 méteres lövése felpattant Holczer előtt, de a paksi kapus fogta a játékszert.

A paksiak becsülettel támadtak az első játékrészben, kiváltképp a védők, azonban az utolsó passzoknál rendre hibát vétettek, így nem tudtak veszélyeztetni a kisvárdai kapura. A 33. percben kis híján megszerezte a vezetést a Kisvárda - Gosztonyi emelt Viana elé, aki 10 méterről Holczerbe lőtte a labdát. Gól nem esett, 0-0-al vonultak félidőre a felek.

Fordulás után a Kisvárda aktívabban játszott, több lehetőséget dolgoztak ki a hazaiak, az első találatra a 73. percig kellett várni, ekkor megszerezte a vezetést a Kisvárda - Melnik passzolt Sassához, aki a védőjéről lefordulva óriási gólt lőtt (1-0). Tíz perccel később újabb várdai találatot láthattak a nézők - Melnik beadását még Lenzsér kifejelte, ám az érkező Bumba jobb lábbal, 15 méterről a bal felsőbe bombázott. Mivel több találat nem született, így a Kisvárda 2-0-ra nyert a Paks ellen.

Újpest-Puskás Akadémia 2-3 (Calcan 27., Novothny 91., ill. Vanecek 3., Knezevic 42., Van Nieff 87.)

Újpest: Pajovic - Heris, Ristevski, Litauszki, Burekovic - Onovo, Csongvai (Szakály, 66.) - Perosevic (Koszta, 74.), Calcan (Bacsa, 66.), Obinna - Novothny.

Puskás: Hegedűs - Szolnoki (Varga J., 58.), Meissner, Spandler, Nagy Zs. - Urblík, Plsek (Van Nieff, 73.) - Gyurcsó (Sós, 46.), Knezevic, Slagveer - Vanecek.

Nem kezdte jól az Újpest a Puskás Akadémia elleni találkozóját Zalaegerszegen, a 3. percben Slagveer jobb oldali beadása után Litauszki a labda mellé rúgott, így Vanecek nagy ziccerben, 8 méterről nem hibázott, 0-1.


Nem sokkal később Obinna előtt adódott egy lehetőség, ám ekkor még elmaradt az egyenlítés, nem úgy, mint a 27. percben, amikor is Plsek röviden hátrapasszolt labdájára lecsapott Novothny, majd visszagurította a második hullámban érkező Calcanhoz, aki 15 méterről a jobb felsőbe tekert, 1-1.


Ezt követően a Puskás alakított ki nagyobb lehetőségeket, a 40. percben Plsek jobb oldali beadásánál Knezevic emelkedett a legmagasabbra, fejese pedig a jobb oldali kapufáról az alapvonalon túlra pattant, két perccel később azonban már jött az újabb vendég találat: Calcan eladta a labdát a saját térfelén, Plsek Knezevichez passzolt, aki 25 méterről hatalmas bombát eresztett meg a bal felsőbe, 1-2!


A fordulás után nem sokkal egyenlíthetett volna az Újpest: Burekovic bal oldali beadása Novothnyt találta meg üresen középen, a támadó 8 méterről a bal sarok mellé fejelt. Hiába a jó kezdés a szünet után, az Újpest-rohamok elmaradtak a következő időszakban, a 67. percben Perosevic jobb alsóba tartó lövése sem okozott gondot Hegedüsnek, majd tíz perccel később a csereként pályára lépő Koszta bombájánál is nyugodtan szemlélte a vendégek kapusa, ahogy a léc fölé száll a labda.

Az Újpest mezőnyfölényben játszott, a gólt azonban a hajrában mégis a Puskás Akadémia szerezte: a 87. percben Van Nieff 31 méterről kapura lőtt egy szabadrúgást, Pajovic pedig későn indult el rá, nem vette komolyan, így a bal alsóban kötött ki a labda, 1-3.

A hosszabbításban Knezevic az egyik oldalon kihagyta a helyzetet, az ellentámadásból pedig Onovo jobb oldali beadása után a hosszún Novothny fejelt a jobb alsóba, 2-3 - de ez már késő volt, a liláknak nem volt idejük az egyenlítésre, a felcsútiak elvitték mindhárom pontot.

Átigazolások
Ajánlatokat kapott
Szergej Rebrov
Ahmed Ragab újságíró szerint Szergej Rebrov ismét az Egyesült Arab Emírségekben folytathatja edzői pályafutását.
Megvan az utódja
Babos Gábor
Új fejezet kezdődik a Hollandiában élő Babos Gábor kapusedzői karrierjében, miután a közelmúltban távozott a NAC Bredától.
Szögre akasztotta a stoplist
Marco Djuricin
A Ferencváros korábbi játékosa 33 évesen döntött úgy, hogy befejezi profi labdarúgó-pályafutását.
Tovább az összes átigazoláshoz