NB I: A Vidi otthon, a Diósgyőr idegenben gálázott, a Fradi-verés után kikapott a Kövesd – eredmények, videók

Az NB I 23. fordulójában hatalmas meglepetésre a kiesés ellen harcoló ZTE elvitte mindhárom pontot Mezőkövesdről, a Vidinek nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése. A Diósgyőr négyet vágott a szünet után, míg az Újpest kikapott a Puskástól.
Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 18:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. február 29., szombat 18:56

MOL Fehérvár FC-Kaposvár 3-0 (Bamgboye 2., Nagy T. 21. - öngól, Nikolics 44.)

Vidi: Kovácsik - Hangya, Musliu, Vinícius (Juhász, 46.), Stopira - Pátkai, Kovács I. (Hodzic, 60.) - Petrjak, Houri, Bamgboye (Nego, 73.) - Nikolics.

Kaposvár: Pogacsics - Vachtler, Tarasovs (Ur, 67.), Nagy T., Fodor - Nagy J. Szakály A. - Nagy R., Balázs (Pintér, 56.), Csiki (Borbély, 46.) - Ádám.

A bajnoki címre hajtó MOL Fehérvár FC és a sereghajtó Kaposvár mérkőzésén már az első percektől kezdve hatalmas különbség alakult ki a csapatok között, a hazaiak hamar a kezükbe vették az irányítást, ennek pedig már a 2. percben meglett az eredménye: Kovács István cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd az alapvonalról középre gurított, ahol Bamgboye a kapu torkából bepiszkálta a labdát a hálóba, 1-0.

Ezt követően sem állt le a Vidi, sorra dolgozta ki a helyzeteket, a meccs legszebb jelenete pedig a 9. percben Vinícius nevéhez fűzödött, aki a hazai védők által kifejelt labdát ollózta vissza 13 méterről, a védő próbálkozása a felső lécen csattant.

Nikolics, Petrjak és Pátkai is folyamatos veszélyt jelentett a vendégek kapujára, a második gól a 21. percre érett meg, ehhez azonban kellett egy kis segítség Nagy Tamástól is, aki Petrjak bal oldalról érkező beadásába nagyon rosszul ért bele, a labda a jobb alsóban kötött ki - öngól, 0-2.

Az erődemonstrációt tartó hazaiak a szünet előtt még egyszer bevették Pogacsics kapuját: Houri remek kiugratása után Petrjak egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, ám meglátta a jobbján érkező Nikolicsot, akinek passzolt is, a támadó pedig nem hibázott üres kapura, 3-0.

A második játékrészben a Vidi ott folytatta, ahol abbahagyta: Petrjak középről tette ki a bal oldalról érkező Kovácsnak a labdát, aki 20 méterről a bal felső sarokba akart tekerni, de Pogacsics bravúrral védett. Az 54. percben Nikolics ugratta ki Petrjakot, aki nagy helyzetben, kissé a bal oldalon 6 méterről az oldalhálóba bombázott.

A hazaiak akkor kerültek helyzetbe, amikor akartak: a 66. percben Petrjak a bal oldalról tálalt pontosan Nikolics elé, aki ziccerben nem lőtt, hanem sarokkal lekészített Hodzicnak, aki a jobb alsó mellé lőtt. A Kaposvár legveszélyesebb lehetősége a csereként pályára lépő Pintér előtt adódott, ám a középpályás lövése nem sokkal elkerülte a kaput.

A mérkőzés vége felé már diktált olyan nagy tempót a Fehérvár, mint a találkozó nagyobb részében, így a helyzetek is elmaradtak és csendesen ért véget a találkozó, amit teljesen megérdemelten és simán nyert meg a Vidi.

Honvéd - DVTK 0-4 (Hasani 46., Ivanovski 70., Molnár 78., Iszlai 84 - 11-esből)

Kiállítva: Batik 73., Mezghrani 82. - mindkettő Honvéd

Honvéd: Tujvel - Kamber, Kálnoki Kis, Batik - Mezghrani, Nagy G., Hidi, Gazdag (Ugrai 80.) Aliji (Kukoc 74.) - Moutari (Uzoma, 86.), Lanzafame.

DVTK: Danilovic - Shestakov, Vági, Brkovic, Polgár - Iszlai (Cortés, 85.), Márkvárt - Kiss T. (Egerszegi 74.), Rui Pedro (Molnár, 71., Hasani - Ivanovski.

Agresszívan kezdett a Feczkó Tamás által irányított Diósgyőr a Honvéd ellen. A kispestiek hőse az első játékrészben egyértelműen Tomas Tujvel volt, aki többször is megakadályozta a vendégeket a gólszerzésben. A 14. percben Márkvárt cselezgetett és a középen érkező Rui Pedronak továbbított, akinek a 15 méteres lövését fogta a hálóőr. Két perc múlva ismét Tujvelnek akadt dolga - Márkvárt sarkazott Kiss elé, próbálkozását ismét a kispestiek kapusa védte.

A félidő felét átlépve Shestakov távoli lövéssel riogatta a hazaiakat, valamint az ukrán védő próbálkozására Gazdag válaszolt, aki a tizenhatoson belül két csel után kapura lőtt, ám a lövése elment a rövid sarok mellett. A 33. percben (végre) gólt is láthatott a Hidegkuti Nándor Stadion közönsége - egy ívelés után Ivanovski vette be fejjel a hazaiak kapuját, azonban Bogár Gergő játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A hátralévő időben mindkét csapat apróbb helyzeteket kidolgozott, azonban gól nem született.

A szünet után azonnal megszerezte a vezetést a Diósgyőr: egy szabadrúgás után Rui Pedro passzolta vissza a labdát Hasaninak, aki állítgatás nélkül elemi erővel a jobb alsóba lőtte a labdát (0-1).

Az 55. percben kis híján egyenlített a Honvéd - Moutari középre gurítása Nagyról a kapufán csattant, a labda pedig szögletre csorgott. A vezető gól után a kispestieknek sietősebbé vált, mindent elkövettek azért, hogy egyenlítsenek, az újabb gólt azonban ismét a vendégek szerezték.

A 70. percben Kiss kapott egy indítást a fél pályáról, majd lefutotta Batikot a szélen, középre adott, és az érkező Ivanovski a kapuba továbbította a labdát. Egy perccel később emberhátrányba kerültek a kispestiek - Batik fejelte meg hátulról a kapura törő Ivanovskit, amiért megkapta második sárgáját, mehetett zuhanyozni idő előtt.

A 78. percben Molnár adta el a labdát, majd Kamber véletlenül a diósgyőrinek passzolt, aki élt a kínálkozó lehetőséggel és Tujvel kapujába lőtt (0-3). Négy perccel később Mezghrani blokkolta kézzel Ivanovski lövését a tizenhatoson beleül, villant is a második sárga, így kettős emberhátrányba kerültek a hazaiak.

A büntetőt Iszlai vágta a jobb alsóba, kialakítva ezzel a 0-4-es végeredményt.

Mezőkövesd – ZTE FC 1-2 (Cseri 80. ill. Mitrovic 39., Bőle 47.)

Kiállítva: Katanec (79. - ZTE)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Nesterov, Silye - Karnitski (Takács, 75.), Berecz - Cseri, Nagy D. (Jurina, 50.), Besirovic - Zivzivadze (Vajda, 70.).

ZTE: Demjén - Bolla, Katanec, Lesjak, Bedi - Mitrovic, Katelaris - Bőle (Ostrek 83.), Radó, Stieber - Bobál G. (Ikoba 83.)

Két mezőkövesdi sárga lap jelentett eseményeket a találkozó első 15 percében, majd a 17. percben Cseri passza után Burekovic lövése jelentett veszélyt, de Demjén védeni tudott. A 25. minutumban Nagy Dániel ziccerben törhetett kapura, de a kapufát találta el, a 32.-ben viszont Bolla lövésénél Szappanosnak kellett bravúrral védenie. Hat perccel az első játékrész vége előtt vezetést szerzett a ZTE: Mitrovic 21 méterről lőtt, Szappanos csak beleütni tudott a labdába (0-1).

A második félidő kezdetén pedig gyorsan meg is duplázták előnyüket a vendégek: Mitrovic játszott Bőléhez, aki a kapu felé fordult, majd kiszorított szögből a kapuba lőtt (0-2).

A 60. percben nagy szépítési lehetőség maradt ki: Zivzivadze a szólója után a tizenhatoson belülről lőtt, Demjén védeni tudott, a 64.-ben pedig Pillár fejelt mellé.A 66. percben Ikoba jobb alsóba tartó lövését védte bravúrral Szappanos, majd a túloldalon Besirovic közeli próbálkozása után Demjén mentett nagyot.

A hajrához érkezve szépített a Mezőkövesd: Katanec egy tizenhatoson belüli szabálytalanságért kapott második sárga lapot, a Kövesd pedig büntetőt, amit Cseri értékesített (1-2). A 92. percben Mitrovic gondolt egyet, és a félpályáról szabadrúgásból próbálta bevenni Szappanos kapuját, ám a próbálkozása a kapufán csattant, így maradt a 2-1-es zalaegerszegi győzelem.

Kisvárda - Paks 2-0 (Sassá 73., Bumba 81.)

Kisvárda: Dombó - Melnyik, Beriosz, Rubus, Protic - Lucas, Karaszjuk - Gosztonyi (Sassá 67.), Bumba, Cukalasz (Tischler 72.) - Viana (Simovic 83.)

Paks: Holczer - Kulcsár, Lenzsér, Poór, Szélpál, Szabó J. - Balogh, Szakály D., Bertus (Windecker 59.) - Böde, Hahn (Sajbán 62.)

A találkozó - csakúgy, mint az összes NB I-es találkozó - gyászszünettel kezdődött, hiszen a helyszínen lévők a múlthéten vasárnap elhunyt újpesti legenda, Göröcs János emléke előtt tisztelegtek. A kezdősípszó után az első komolyabb lehetőségre 15 percet kellett várni - Lucas 30 méteres lövése felpattant Holczer előtt, de a paksi kapus fogta a játékszert.

A paksiak becsülettel támadtak az első játékrészben, kiváltképp a védők, azonban az utolsó passzoknál rendre hibát vétettek, így nem tudtak veszélyeztetni a kisvárdai kapura. A 33. percben kis híján megszerezte a vezetést a Kisvárda - Gosztonyi emelt Viana elé, aki 10 méterről Holczerbe lőtte a labdát. Gól nem esett, 0-0-al vonultak félidőre a felek.

Fordulás után a Kisvárda aktívabban játszott, több lehetőséget dolgoztak ki a hazaiak, az első találatra a 73. percig kellett várni, ekkor megszerezte a vezetést a Kisvárda - Melnik passzolt Sassához, aki a védőjéről lefordulva óriási gólt lőtt (1-0). Tíz perccel később újabb várdai találatot láthattak a nézők - Melnik beadását még Lenzsér kifejelte, ám az érkező Bumba jobb lábbal, 15 méterről a bal felsőbe bombázott. Mivel több találat nem született, így a Kisvárda 2-0-ra nyert a Paks ellen.

Újpest-Puskás Akadémia 2-3 (Calcan 27., Novothny 91., ill. Vanecek 3., Knezevic 42., Van Nieff 87.)

Újpest: Pajovic - Heris, Ristevski, Litauszki, Burekovic - Onovo, Csongvai (Szakály, 66.) - Perosevic (Koszta, 74.), Calcan (Bacsa, 66.), Obinna - Novothny.

Puskás: Hegedűs - Szolnoki (Varga J., 58.), Meissner, Spandler, Nagy Zs. - Urblík, Plsek (Van Nieff, 73.) - Gyurcsó (Sós, 46.), Knezevic, Slagveer - Vanecek.

Nem kezdte jól az Újpest a Puskás Akadémia elleni találkozóját Zalaegerszegen, a 3. percben Slagveer jobb oldali beadása után Litauszki a labda mellé rúgott, így Vanecek nagy ziccerben, 8 méterről nem hibázott, 0-1.

Nem sokkal később Obinna előtt adódott egy lehetőség, ám ekkor még elmaradt az egyenlítés, nem úgy, mint a 27. percben, amikor is Plsek röviden hátrapasszolt labdájára lecsapott Novothny, majd visszagurította a második hullámban érkező Calcanhoz, aki 15 méterről a jobb felsőbe tekert, 1-1.

Ezt követően a Puskás alakított ki nagyobb lehetőségeket, a 40. percben Plsek jobb oldali beadásánál Knezevic emelkedett a legmagasabbra, fejese pedig a jobb oldali kapufáról az alapvonalon túlra pattant, két perccel később azonban már jött az újabb vendég találat: Calcan eladta a labdát a saját térfelén, Plsek Knezevichez passzolt, aki 25 méterről hatalmas bombát eresztett meg a bal felsőbe, 1-2!

A fordulás után nem sokkal egyenlíthetett volna az Újpest: Burekovic bal oldali beadása Novothnyt találta meg üresen középen, a támadó 8 méterről a bal sarok mellé fejelt. Hiába a jó kezdés a szünet után, az Újpest-rohamok elmaradtak a következő időszakban, a 67. percben Perosevic jobb alsóba tartó lövése sem okozott gondot Hegedüsnek, majd tíz perccel később a csereként pályára lépő Koszta bombájánál is nyugodtan szemlélte a vendégek kapusa, ahogy a léc fölé száll a labda.

Az Újpest mezőnyfölényben játszott, a gólt azonban a hajrában mégis a Puskás Akadémia szerezte: a 87. percben Van Nieff 31 méterről kapura lőtt egy szabadrúgást, Pajovic pedig későn indult el rá, nem vette komolyan, így a bal alsóban kötött ki a labda, 1-3.

A hosszabbításban Knezevic az egyik oldalon kihagyta a helyzetet, az ellentámadásból pedig Onovo jobb oldali beadása után a hosszún Novothny fejelt a jobb alsóba, 2-3 - de ez már késő volt, a liláknak nem volt idejük az egyenlítésre, a felcsútiak elvitték mindhárom pontot.

Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.