NB I: Egyre közelebb a Fradi bajnoki címe - lenullázták egymást az üldözők

Gólnélküli pontosztozkodással ért véget vasárnap a Puskás Akadémia és a Kisvárda NB I-es ezüstrangadója.
Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 18:48
Szerző: Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 18:48

Alacsony színvonalú játékot hozott az első játékrész, emellett mindkét csapat igen óvatosan tette a dolgát. A Kisvárda a védekezésre és a kontrákra rendezkedett be (ahogy azt a meccs előtt az Atléticóval és a Reallal is példálózó Révész Attila is "ígérte"), a Puskás Akadémia pedig ugyan dominált a mezőnyben, a kapura a hazai csapat is kevés veszélyt jelentett.

Az első komolyabb lehetőségre a 32. percig kellett várni, ekkor Nagy Zsolt szépen szerelt és jól is lőtt 17 méterről, de kísérlete ha kevéssel is, de elkerülte a bal alsót. A 39. percben Odincovnak kellett nagyot mentenie a kapujánál, amikor Cirkovics kis híján a saját hálójába talált.

A másik oldalon Bumba hagyta ki a legnagyobb helyzetet, Makowski beadása után durrantott 10 méterről a léc fölé. Az első félidő így 0-0-s döntetlennel zárult.

Az 57. perc hozta az első lehetőséget a fordulás után: a kezdőbe bekerült Slagveer jobb oldali beadását Skribek tette kapura az ötösről, de Karabeljov belelépett a lövésbe.

A folytatásban megint a fizikai csata és a kevésbé jó megoldások kerültek főszerepbe mindkét részről, a Kisvárda igyekezte megfojtani a felcsútiak játékát, amit végül sikerrel is abszolváltak a vendégek. Sőt, a 90. percben a csereként beállt Navrátil kis híján a győztes gólt is megszerezte a várdaiaknak, de Tóth nagyot védett.

Így maradt a 0-0, a döntetlennek pedig leginkább a,listavezető Ferencváros örülhetett, amely így 11 ponttal vezet a Puskás Akadémia előtt, öt fordulóval a vége előtt. De az FTC-vel egy hét múlva összecsapó Újpest sem bánkódhat, hiszen így "csak" hét pontra áll a dobogótól (akárcsak a Fehérvár és a ZTE).