NB I: Boris nagy cseréje meccset nyert a Vidinek Mezőkövesden

A MOL Fehérvár szakvezetője, Michael Boris a 70. percben küldte pályára az ukrán Petrjakot, aki hét perccel később eldöntötte a mezőkövesdi bajnokit (1-2) vasárnap.
Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 16:27
Szerző: Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 16:27

Az első helyzet a kövesdiek előtt adódott, de az 5. percben Jurina fölé lőtt 10 méterről. A 16. percben az első lehetőségéből gólt szerzett a Fehérvár: egy felívelt labdát Vajda simán elfejelhetett volna, de nem tette, így Nego középre tette, Kodro pedig közelről a kapuba lőtt (0-1).

A 24. percben Vajda 18 méteres lövése Ruson lelassult, Kovács könnyedén védett. Két perccel később Jurna tüzelt 15-ről, de ismét Rus blokkolt. A 45. percben Drazic nagy helyzetbe került, de lepasszolta Jurinának, akinek azonban rossz volt a labda, ráadásul el is csúszott.

A hosszabbításban azonban összejött a Mezőkövesdnek az egyenlítés: Vajda adott középre, Drazic pedig 5 méterről a hosszúba csúsztatott (1-1).

Sok hiba tarkította a fordulás után a játékot, több akció is a végén akadt el akár a technikai, labdakezelési bakik vagy épp a rossz passzok miatt.

A bosszantó bakik sorozatát cserékkel igyekeztek leállítani az edzők, ami végül Michael Borisnak jött össze. A Vidi német trénere Dárdait és Petrjakot is beküldte a 70. percben. Előbbi még kihagyott ugyan egy nagy helyzetet a 73. percben, Stopira pasza után, az ukrán azonban nem sokkal később eldöntötte a találkozót.

A 77. percben Petrjak futtából, ballal durrantott 17-ről a jobb alsóba - akárcsak az első gólnál, megint Nego volt az előkészítő (1-2). Az ukrán szélső aztán kapott egy sárgát is túlzott gólörömért, miután lerúgta az egyik szögletzászlót.

Petrjak a végén akár második gólját is megszerezhette volna, de 14 méteres lövése nem volt elég pontos. Így is győzött a Vidi Mezőkövesden, ezzel a fehérváriak pontszámban utolérték a negyedik Újpestet és a hatodik Zalaegerszeget is.